KAŽDÝ SE NARODÍ JAKO GÉNIUS


Každý člověk se narodí s přirozenými talenty. Ty nám jsou dány do vínku a nikdo nám je nemůže vzít. Bohužel ti, co nás vychovávají (rodiče, učitelé apod.) nezkoumají co je pro nás přirozené a co ne a nutí nás dělat věci, které jsou důležité, které v té dané době zrovna „frčí“ apod. A tak se musíme UČIT to, co neumíme, místo abychom rozvíjeli to, co již od narození máme. Učení nás tak stále oddaluje od naší přirozenosti.
Pokud ale své talenty objevíme v mládí a jsme schopni je rozvíjet, pak máme šanci vytvořit svého vlastního Génia v té oblasti, ke které jsme obdrželi talenty.
Z typologie člověka poznáme, jaké talenty který člověk má. Tyto talenty pak předurčují jeho vlastní cestu, tj. čemu by se měl v životě věnovat. A tím by každý člověk měl začít vědomě naplňovat svojí životní cestu:
1.     poznat své talenty
2.     určit, na jaké cestě životem je můžeme využít a rozvíjet
3.     určit si cíl, kterého na své cestě chceme využít
Pokud tyto tři body zvládneme dobře, pak se jakoby začínají dít zázraky. Vše nám přichází v pravý čas, na správném místě a nám se daří. Jsme naplnění, jsme vyrovnaní, rozvíjíme se. JSME ŠŤASTNÍ.
Bez poznání svých přirozených talentů jdeme cestou, kterou nezvládáme, musíme stále učit něco nového a to nás vyčerpává. Pak žijeme životem, který je plný stresu a nic nás nenaplňuje. Na konci takového života pak hrozí, že jsme vlastně nic krásného nezažili.
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.