AKADEMIE STESTI – Videa

hacking

Hackschooling Makes Me Happy

Tohle video mě opravdu dostalo. Vždycky mě dostane, jak jsou ty děti o tolik chytřejší než my „chytráci“.  Asi to všichni víme, ale vůbec s tím nic neděláme. Školy a vzdělávací systém je opravdu asi 100 let v minulosti. Když se podíváte do našich škol, kde žáci používají bílou křídu a černou tabuli jako za Marie Terezie a celý svět jede v tabletech a počítačích, tak (alespoň mě) zamrazí.

Svět se pohnul mílovými kroky kupředu, ale ve škole se stále učíme to samé. A pro život? Většinou k ničemu. Některé školy nás připravují na práci, ale žádná nás nepřipraví na život! Nevíme o životě nic. Nevíme kým jsme, na co máme talent, co bychom v životě měli dělat, čeho bychom měli dosáhnout, jak navázat vztah, co to je rodina, jak si vytvořit domov, jak navázat na svoje tradice a minulost, jak si plánovat a tvořit budoucnost, jak se starat o své zdraví, jak pracovat s bohatstvím…. Nevíme nic.

I to je jeden z hlavních důvodů, proč je tolik lidí v čekárnách psychiatrickcýh ordinací. Proč tolik lidí je na psychofarmakách. Neumíme žít, nevíme si s životem rady. Místo toho, abychom si život užívaly, tak nás život válcuje.

Jukněte na toto video. Není dlouhé, ale je v něm hodně pravdy, i když vychází z dětské duše 🙂

AKADEMIE STESTI – Videa.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.