POZNEJTE SAMI SEBE A BUDETE ŠŤASTNÍ

happiness1

Abyste mohli mít šťastný život, musíte znát sami sebe. Znát sebe sama je základní podmínkou štěstí. Jen ten, kdo sebe zná, ví, co ho udělá šťastným, co mu vyhovuje, co mu dělá dobře, co se mu líbí apod.

Pokud neznáte sebe sama, budete celý život jen „zkoušet“ různé věci a zkoumat, jestli to je „to pravé“ či nikoliv. Celý život tak strávíte neustálým hledáním, které však k ničemu nevede. Nikdy nebudete vědět, jestli jste šťastní nebo ne, protože nevíte, kdo jste.

Člověk to ze všech druhů má v poznání sebe sama nejtěžší. Ztěžuje mu to jeho schopnost přemýšlet. Jeho myšlení tak silně potlačilo jeho city (pudy, chcete-li), že o sobě samém neví skoro nic. Představte si např. takového tygra, který by se ve své pubertě začal zamýšlet, jestli bude antilopou, ještěrkou, rybou, nebo ptákem. Zdá se vám to směšné, že? Ale přesně tak se chová člověk. Narodí se jako tygr (archetyp), ale neví o tom. A tak se může rozhodnout pro život hada. Jak takový život asi bude prožívat?

tiger-regal

Proto je důležité, abyste se poznali. Abyste věděli, jestli jste se narodili jako tygr, had, vepř či zajíc a podle toho také žili svůj život.

Každý z vás má svoji osobnost, typologii. Nejjednodušší cestou, jak se poznat, je využití archetypů. Je to metoda, která vám usnadní poznat své vlastnosti, uvědomit si je a naučit se s nimi pracovat.

V Akademii štěstí pracujeme s dvanácti archetypy zvířat (tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes, vepř a krysa), pěti archetypy materiálů/živlů (dřevo, oheň, země, kov a voda) a dvěma skupinami (aktivní a pasivní). Díky tomuto jednoduchému dělení si přesně definujete své vlastnosti, silné i slabé stránky, přirozené talenty a zdroje štěstí. Pokud víte, že vaše osobnost odpovídá kvalitě tygra, dřeva a aktivní skupině, pak je jasné, jak má váš život vypadat. Jasně víte, jaké aktivity vám budou dělat dobře, jaké typy lidí budete mít rád, jací lidé vás naopak budou vyčerpávat, jak si máte uspořádat svůj domov a jaké povolání vám bude vyhovovat.

Své archetypy poznáte v prvním video kurzu Akademie štěstí. Můžete si ho jednoduše objednat na dasa@byu.cz. Pošleme vám ho emailem spolu s detailním e-bookem. Můžete tak studovat své já v klidu, v čase, kdy se vám to nejlépe hodí.

Objednejte si video kurz JÁ – POZNÁNÍ SEBE SAMA na dasa@byu.cz. Více se dozvíte na www.akademiestesti.webs.com.

www.akademiestesti.webs.com

www.cernakinterior.webs.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.