VÁNOČNÍ SLAVNOSTNÍ STŮL

Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Nejen pro svoji historii a romantiku, ale hlavně proto, že je to pravý rodinný svátek. Je to svátek oslavy narození Ježíška, ale hlavně by to měl být svátek oslavy rodiny, jejího štěstí a hojnosti. K vytvoření této atmosféry nejvíce přispívá jídelní stůl.

Z Feng Shui víme, že jídelní stůl je nejsilnějším místem pro soudržnost a sílu rodiny. Pokud jídelní stůl správně využíváte, pak podporuje nejen semknutost rodiny, ale také její celkové blaho a hojnost. Štědrý večer tuto sílu ještě více umocní. Ne nadarmo se tomuto večeru říká: Štědrý. Tak by také měl váš štědrovečerní stůl vypadat.

Na přípravě jídelního stolu si nechte opravdu velmi záležet. Nesmí na něm být nic, co běžně používáte v jiné dny. Vše na stole by mělo být určeno právě tomuto slavnostnímu okamžiku. Nový vánoční ubrus, vánoční prostírání, vánoční ozdoby. Ideální je, pokud máte i sváteční jídelní servis a příbory.

Důležitou částí stolu je jeho střed. Ve středu stolu by měly hořet svíce, nebo zde má být mísa s hlavním chodem, ze které si jednotliví členové rodiny nabírají. Rozhodně nenechávejte střed stolů prázdný.

Barvy by měly být co nejvíce teplé a příjemné. Hodí se červené odstíny, zemité barvy nebo bílá barva. Pozor jen, aby bílá barva nebyla moc výrazná, aby hodně nepřevyšovala ostatní barvy. Bílá barva je symbolem čistoty, což není špatně, ale příliš této barvy může znamenat až sterilitu a tu opravdu o Vánocích nepotřebujete.

S vánočním stolem se pojí i různé rodinné tradice jako např.: šupiny z kapra pod talíře, aby bylo hodně peněz, rozlamování chleba pro jednotlivé členy rodiny apod. Pokud nemáte svoji rodinnou tradici, vytvořte si ji. Tradice dodávají všem těmto příležitostem další sílu a moc. Všechny rituály u stolu si pečlivě hlídejte. Kdo si kam sedá, kdo nalévá nápoje, kdo servíruje, kdo pronáší přípitek apod. Nenechte nikoho, aby tyto rituály porušil.

Využijte sílu štědrovečerního stolu. Přenesete tak tuto sílu do celého příštího roku pro celou svoji rodinu.

Veselé Vánoce!

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.