CITRUSY – PRO ZDRAVÍ AŽ TEĎ

Pomeranče a další citrusymá většina lidí spojené hlavně s obdobím zimy a Vánoc. Lidé je v této době konzumují hlavně pro doplnění chybějících vitamínů. Bohužel ale absolutně opomíjejí jeden zásadní fakt: kdy, kde a proč citrusy rostou. Citrusy najdete jen v teplých krajích a rostou v období vysokých teplot, tedy v létě. Máte snad pocit, že rostou v létě proto, abychom je konzumovali v zimě? Proč tedy rostou v jižních krajích a v horkém létě? Protože jejich hlavní funkcí je ochlazovat. Jejich konzumací se člověk ochlazuje a tím harmonizuje vysoké letní teploty. Pomáhá tak svému tělu se s horkem lépe vyrovnat. Tělo tak nemusí vynakládat tolik své vlastní energie k ochlazení.

No a teď si vezměte, jak to funguje v zimě. Zima přináší chlad, který napadá vaše tělo, které tak musí vynakládat spoustu energie k tomu, aby se zahřálo. A v takové situaci mu dáte slušnou dávku dalšího ochlazování konzumací citrusů. Co se tak s vaším tělem děje? Musí ještě více zvýšit svůj výkon pro to, aby se dostatečně ohřálo a chránilo se proti chladu. Takže díky konzumaci citrusů v zimě vytváříte velmi příznivé podmínky pro nachlazení, chřipku a další onemocnění způsobené proniknutím chladu do těla. Takže asi uznáte, že citrusy se do zimy příliš nehodí.

Nyní ale začínají vládnout silné aktivní jangové energie ohně. Vše se začíná zahřívat, včetně našeho těla a člověk se musí naopak bránit přílišnému zahřívání. Proto je to velmi vhodná doba začít si pochutnávat na slaďoučkých pomerančích, mandarinkách, grepech a ostatních citrusech. Můžete začít holdovat různým „fresh“ džusům, ovocným šťávám. Můžete si namíchat výborné ovocné drinky, které vás příjemně ochladí a osvěží. Využijte toto letní teplé období k tomu, abyste si na tomto ovoci co nejvíce pochutnali. Přijde pak opět období prochládání a chladu, kdy bude lepší dát citrusy zase na nějakou dobu k „ledu“.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.