JAK ZŮSTAT ZDRAVÝ?

Přístup naší civilizace ke zdraví je dosti „nemocné“. Dlouhá léta se vědci a lékaři zabývali hlavně tím, jak léčit nemoci, jak je vyhubit a ničit. V tomto ohledu lidé dosáhli opravdu velkých úspěchů. Některé zákeřné nemoci se podařilo vymýtit, některé velmi omezit. U dalších nemocí se podařilo najít vhodné léčby, takže lidé se jich nemusí obávat jako dříve. V tomto ohledu asi nelze nic vědě ani lékařům nic vyčítat.

Opojení tímto úspěchem však tito lidé zapomněli na to, že by bylo lepší, kdyby člověk vůbec neonemocněl. Nemoc je totiž „nepřirozená“. Jde o situaci, kdy se děje „něco“ jinak, než má, než je přirozené. Došlo k porušení rovnováhy a tím vzniká nemoc. Takže se dá velmi zjednodušeně říci, že pokud se lidé naučí udržovat neustále rovnováhu, pak se nemoc nikdy nedostaví. Ano, je tomu opravdu tak. Ale člověk ve svém životě se potýká se stejným problémem, jako provazochodec na laně. Neustále se snaží udržovat balanc, ale ne vždy je to možné. Jednoho dne prostě k nerovnováze dojít musí. To je přirozený proces. Kdyby totiž nastala neměnná rovnováha, nebylo by potřeba pohybu, tedy změny, celý svět by se pak zastavil a to by byl vlastně konec světa. Takže na jednu stranu buďme za nerovnováhu rádi.

Co by se ale lidé měli naučit je poznání, kdy a kde k nerovnováze dochází. Pokud poznáte situaci, že právě někde dochází k nerovnováze, můžete být schopni tuto nerovnováhu hned napravit. Pak se vše opět vyrovná a nebezpečí nemoci je zažehnáno. Rozpoznat nerovnováhu je poměrně jednoduché. Dá se to lehce naučit. Důležité ale je to neustále trénovat a tuto svoji schopnost neustále rozvíjet. Jedním způsobem, jak poznáte, že dochází k nerovnováze ve vašem těle, je známý pocit „něco na mě lete“. Každý z vás ten pocit zná. Vaše kůže je citlivá, necítíte se dobře po celém těle. Když na sebe šáhnete, je to nepříjemné až někdy bolestivé. To je moment, kdy vaše tělo bylo napadeno nemocí a začíná s touto nemocí bojovat. Pokud je však nákaza silnější než vaše tělo, pak se nemoc dostane dovnitř těla a nemoc je na světě.

V takovém případě funguje velmi jednoduchý návod, jak se nemoci vyhnout. Je to tzv. metoda tří energií: Jin – Jin/Jang – Jang. Pokud cítíte, že „na vás něco leze“, začněte hned svému tělu pomáhat v boji proti napadení. Čínská medicína tomuto jevu říká, že byla napadena vaše tzv. „weiqi (čchi)“. My tomu říkáme, že byla napadena naše imunita. Proto ji musíte hned posílit. Imunita patří k tzv. elementu kovu. Ten má za úkol lidské tělo chránit před napadením zvenčí. Ke kovu patří ležení. Pokud vás tedy něco zvenčí napadlo, je nutné si hned ten den lehnout. Důležité je ležet co nejvíce na zádech a vydržet takto ležet celý jeden den a noc. Ve svém pokoji si vytvořte jinové energie (přítmí, ne horko, klid, žádný pohyb). Tělo pak posilte i silným (osmi hodinovým) vývarem z hovězího či kuřecího masa. Důležité je také dodat dostatek minerálů. Jinové energie posilují tělo. Slabé tělo nemůže bojovat a neudrží tak ani funkce těla (to jsou jangové energie) a lehce onemocní. Ležením v jinové energii své tělo posílíte. Druhý den opět musíte strávit v leže, ale k jinovým energiím přidejte i jangové. Na část dne roztáhněte závěsy, pusťte trošku slunce. Ale ne na celý den. Tím se síla Jinu a Jangu vyrovná. Třetí den je již tělo silné a je potřeba posílit jangové energie. Pusťte k sobě slunce, udržujte teplo, dejte si do pokoje čerstvé květiny a můžete také využít pestré barvy. Snažte si udělat nějakou radost, něco, co vám přinese radost a dobrou náladu. Je dobré, aby vás třetí den někdo navštívil. Tím se posílí funkce vašeho těla a budete tak za tři dny opět silní a zdraví jako rybička.

Je to jednoduché. Jedinou podmínkou je včas rozpoznat začínající nerovnováhu, oslabování imunity a hned zalézt do postele a ležet a ležet a ležet. Pokud však tuto chvíli „propásnete“ tělo se pod náporem napadení velmi oslabí, neudrží nemoc jen na povrchu a ta pronikne do těla a udělá velkou neplechu. Pak již tři dny nestačí a vaše tělo se nemocí ještě více oslabí. Věnujte svému tělu pozornost. Ví, co potřebuje.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.