VYTVOŘTE SI TAKOVÝ ŽIVOT, JAKÝ CHCETE ŽÍT

Právě jsem dočetl jeden velmi zajímavý článek od mého učitele a mentora Tonyho Robbinse. Musím se s vámi o něj podělit, protože co věta, to přesná definice toho, co udělat, abyste žili svůj život tak, jak chcete vy. Tony říká: často měníme své sny za úkoly, které nám dává společnost a rodina. Žijeme tak v přesvědčení, že nejprve musíme splnit tyto cíle a teprve pak se snad může dostavit i náš sen. Musíme dochodit základní školu, získat maturitu, vystudovat vysokou, pak se pěkně nadřít ve firmě a budovat kariéru. Tyto cíle jsou nám kladeny tak přesvědčivě, že je mnoho lidí pokládá za samozřejmost.

Když se však podíváte na velmi úspěšné a šťastné lidi, kteří nejen že dosáhli svých snů, ale také změnili svět, tak zjistíte, že tyto tzv. cíle společnosti naprosto ignorovali: Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Oprah, Ellen, Walt Disney, Ralph Lauren, Wolfgang Puck, John Lennon, Lady Gaga, Abe Lincoln — neignorovali je pro to, že by byli líní či neschopní, ale proto že znali svoji touhu, svůj sen a věděli, že jediné, co potřebují je, že se svému snu budou věnovat na tisíc procent. A další důležitá věc: jejich sny nebyly zaměřené na ně samotné, ale byly zaměřené na ostatní: Jobs chtěl dostat počítače do každé domácnosti, Oprah chce dělat svět lepší pro ostatní, Walt Disney chtěl ukázat krásy světa a sny prostřednictvím krásných příběhů, John Lennon nechtěl krásný svět pro sebe, ale pro celý svět, Lincoln nechtěl rušit otroctví kvůli svým zájmům……

Velké věci není možno dosáhnout, pokud ji chcete realizovat sami pro sebe. Velké věci dosáhnete, pokud je chcete dělat pro druhé. Všichni velcí vůdci, podnikatelé, politici měli sen o něčem lepším pro lidi, ne pro sebe. A ti, co mysleli jen na sebe, špatně skončili.

Nemusí vaším cílem být stát se světoznámým podnikatelem, učitelem, hercem apod. Váš sen může být skromnější. Ale musí být zaměřen na něco vyššího, než jste vy sami….. více už raději přímo Tony Robbins (článek je anglicky) zde.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.