NAHOŘE SLUNEČNO, DOLE ZAMRAČENO

Před několika lety jsem se rozhodl přestat řídit auto. Aut jsem se zbavil a začal jsem co nejvíce využívat MHD. Před několika měsíci jsem se rozhodl, že budu minimalizovat i MHD a začal jsem co nejvíce všude chodit pěšky. Vzhledem k tomu, že jedna z mých nejdůležitějších energií podle osobního Astrotypu je energie dřeva, ke kterému patří právě chůze, jsou pro mě denní procházky velmi příjemné.

Každé ráno si tak zpříjemňuji začátek dne cestou do práce. V posledních dnech je navíc krásné počasí, ze zhora se na mě usmívá sluníčko. Takže si chodím a je mi krásně. Většinou jsem tak unešen tím krásným pocitem, že si nevšímám dění kolem sebe. Vím, že míjím spousty lidí, kteří různě někam spěchají, venčí psy, ale nevěnuji jim žádnou pozornost. Dnes jsem si však lidí začal všímat. Cestou potkám několik desítek lidí a co mě zarazilo: všichni se mračí, šklebí, tváří se velmi nepřátelsky. Ani jeden z nich se neusmíval, netvářil příjemně.

Jak tvrdí již stará moudra: jak nahoře, tak dole, bylo mi jasné, že jejich výraz je projevem jejich vnitřku. Tyto lidi musí něco velmi silně trápit uvnitř. Když s nimi hovoříte, nebo když s nimi pracujete, často to nedávají najevo. Ale když jen tak jdou ulicí či parkem, tak nevnímají okolí a jejich výraz je naprosto přirozený – tedy odrazem jejich nitra.

Je mi líto, že tolik lidí (a převážně mladých) má ve svém nitru něco tak nepříjemného. My ale víme, že tělo ovládá duši a duše tělo. Když se cítí tělo dobře, začne se cítit dobře i duše a naopak. Víme, že funguje zákon: jak nahoře tak dole. Cítíte-li se tedy uvnitře špatně, smutně, naštvaně, změňte svůj výraz. Tvařte se spokojeně, šťastně, vesele. Po krátké době začnete i uvnitř cítit úlevu a váš pocit se začne zlepšovat.

Procházejte se po ulicích, usmívejte se a říkejte si jako já: „Jsem mladý, krásný, zdravý, chytrý a šťastný!“ J

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.