POZOR NA HEKTICKÉ DNY

Hektické dny a stres jsou velmi nebezpečné nejen pro zdraví (fyzické i psychické), ale také pro celkový šťastný život. I když stres je běžnou součástí dnešní doby, nemusí být běžnou součástí vašeho života. Tak jako vše má své řešení, i stres můžete řešit.

Nemusíte hned měnit celý svůj život, odcházet ze zaměstnání nebo se rozcházet s přítelem či přítelkyní. Existují i jednoduché triky, které stres okamžitě odeženou. Jsou hravé a někdy i velmi příjemné. Pár z nich si můžete hned vyzkoušet:

  1. Začněte uklízet – zní to „praštěně“, ale je faktem, že když se dostanete do napjaté situace, můžete toto napětí eliminovat lehkým úklidem – můžete si urovnat věci na stole, zalít květiny, vyleštit zrcadlo apod. Již po chvilce se napětí uvolní a budete se cítit lépe. Navíc nepořádek může být i zdrojem vašeho stresu. Jak již víte, platí stále pravidlo: „Jak nahoře, tak dole.“ – tj. jak se cítíte uvnitř, projeví se navenek a naopak.
  2. Pomazlete se se svým mazlíčkem – máte-li doma mazlící se zvířátko, ukažte mu svojí lásku a chvilku se s ním pomazlete. Stres se sníží a podle různých vědeckých studií se vám sníží i krevní tlak.
  3. Oloupejte si pomeranč – ano, i tak jednoduchá aktivita vám uleví od napětí. Pomůže vám tím, že se ponoříte do loupání, čím se změní vaše myšlenky. Dále zapůsobí aromaterapie, neboť vůně čerstvého pomeranče je velmi uvolňující.
  4. Zhluboka se nadechněte – pomalé hluboké nádechy a výdechy pomáhají celkovému zklidnění těla i mysli. Snažte se dýchat spíše „do břicha“. Tělo se uvolní, zpomalí se tep a celkově se budete cítit lépe.
  5. Zařvěte na celý svět – velké vnitřní napětí rychle uvolníte silným křikem.

Jak vidíte, stres nemusí být neporazitelným nepřítelem a už vůbec by neměl být součástí vašeho života.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.