„I CESTA MŮŽE BÝT CÍL…..“ ?

Možná znáte tuto písničku od skupiny Mňága&Žďorp. Často se tato věta používá i v různých učeních. Říká se v nich, že můžete kráčet životem bez cíle. Že stačí si užívat jen cestu životem. Bohužel je to jen jakési „populistické“ zjednodušení života. Lidé mají velký problém s uvědomováním si toho, co chtějí, se stanovováním cílů. Pro mnoho lidí je to téměř neřešitelný problém. Takže řekne-li jim někdo, že mohou krásně žít i bez cíle, pak se jim jaksi uleví. Tím se však zříkají šťastného života. Šťastný život musí mít vždy dvě „složky“ – cestu i cíl. Víte, že vše je vždy Jin a Jang. Nic není jen Jin nebo jen Jang. Takže ani život nemůže být jen cesta, nebo jen cíl. Z pohledu energií Jin/Jang je cesta energie Jin a cíl je energie Jang. Energie Jang je vždy „pohonnou“ energií. Pohání vás k činnosti, k postupu vpřed. Jinová energie vám zase dává vhodné podmínky k této aktivitě.

Pro šťastný život je velmi důležité, abyste měli rovnováhu mezi svojí cestou a svoji vizí. Pokud nemáte ani cestu, ani vizi, pak se váš život nachází v začarovaném kruhu, kdy se nic neděje, nikam se neposouváte a velmi pravděpodobně se nacházíte v depresi, máte pocit ztráty smyslu života apod.

Pokud máte cestu, která vás baví, ale žádný cíl, pak se v současném okamžiku asi cítíte dobře. Problém však přijde záhy v budoucnosti, kdy zjistíte, že se sice příjemně v životě bavíte, ale nejste ničím naplněni.

V případě, že máte vizi, ale vede k ní nepříjemná cesta, pak ve svém životě pravděpodobně strádáte. Každý den je řeholí, plný nepříjemných aktivit, do kterých se vám nechce.

Je tedy velmi důležité, abyste žili tak, že kráčíte po cestě, která vás baví za cílem, po kterém toužíte. To, že jdete po cestě, která je příjemná, vám umožňuje být šťastní TEĎ A TADY. Nemusíte své štěstí odkládat do momentu, kdy dorazíte do cíle. Vaše vize vám pak přináší naplnění. Víte, že vaše cesta je naplněna daným smyslem. Žijete tak smysluplný život.

Aby již vaše cesta byla naplněna štěstím, musí odpovídat vašemu Astrotypu. Tj. musí to být cesta, na které využíváte a dále rozvíjíte své přirozené talenty. Taková cesta je nejen příjemná, ale také velmi jednoduchá. Jste neustále v tzv. „flow“ – plynutí. Vše jde lehce, jakoby samo. Cesta je energií elementu Vody. A ta chce volně plynout ke svému cíli.

Vize je pak tím, co si stanovíte jako cíl na této šťastné cestě. Musí to být každopádně něco, co vás jasně naplňuje. Musí to být světlo vašeho života. Vize patří k elementu ohně, je to světlo a teplo, které vás neustále přitahuje.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.