ZÁNIK ZÁPADNÍ CIVILIZACE?

Síla moderní civilizace odvádí člověka stále více a více od přirozených zákonů přírody. Ač je člověk její nedílnou součástí, žijí lidé stále více a více mimo její zákony. Tím v životě lidí přibývá síla nerovnováhy. Tato nerovnováha přináší do života lidí nesoulad s přírodními silami (energiemi) a proto stále více lidí prožívá těžší a těžší období ve svém životě.

Jednou z nejhorších disharmonií v západním světě je nesoulad mezi mužem a ženou. O tomto fenoménu hovoříme a píšeme poměrně často. Je to z toho důvodu, že si lidé vůbec hrozbu dopadů této nerovnováhy neuvědomují. Není to obecná hrozba „lidstva“. Je to hrozba západní kultury. Ostatní kultury tento nesoulad nemají tak výrazný, jako právě na „Západě“. Západní kultura postavila na roveň muže a ženu ve všech směrech. Nelze však dát na roveň něco, co je od přírody rozdílné. Mužské a ženské energie mají totiž úplně rozdílné funkce v životě lidí a v přírodě jako celku. S problémy porušení této nerovnováhy se již západní svět potýká několik let. Jedním z důsledků je zhoršení schopnosti plodit děti a snižování porodnosti vůbec. Rostoucí skupina tzv. „singles“ může ve svém nejhorším důsledku skončit rychlým úbytkem obyvatelstva v západních zemí.

Na druhé straně národy, které tuto rovnováhu tolik neporušují, zažívají neměnnou porodnost a při zlepšování životní úrovně tak rostou počty obyvatel těchto národů. Již dnes znatelně převažují asijské, arabské či hispánské národy počty obyvatel západního světa. Zvýšená migrace lidí a poměrně benevolentní zákony západního světa umožňují stále zvětšující se příliv těchto národů do Západní Evropy a USA. Nebude trvat dlouho a počty obyvatel těchto národů převýší počty lidí ze „Západu“. Pak bude stačit „pouhé“ fungování demokracie, kdy většina vládne většině. Jakmile se tyto národy dostanou k moci v západních zemí, začnou poměrně rychle měnit podmínky života, zákony apod. podle svých vlastních představ. To v konečném důsledku může vést až k úplnému zániku západní civilizace tak, jak ji známe dnes.

Pokud západní civilizace nezačne napravovat tuto základní disharmonii, pak čas hraje proti ní. Stačí již jen pár let a k převýšení obyvatelstva jiných národů nad západní civilizací zákonitě dojde. Časem pak bude docházet ke smíšení obyvatel z různých národů a rozdíly mezi nimi se budou zmenšovat. Výsledkem pak může být společnost lidí, kteří se od sebe ani rasově, ani kulturně nebudou vůbec lišit. Možná se tak lidstvo navrátí na svůj prvopočátek, kdy se lidé rozvíjeli bez rozdílů. Může tak opět vzniknout přirozená rovnováha.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.