ÚSPĚCH NENÍ KLÍČEM KE ŠTĚSTÍ, ŠTĚSTÍ JE KLÍČEM K ÚSPĚCHU

Štěstí ve svém životě dosáhnete pouze tím, že žijete v příjemné rovnováze všech hlavních oblastí svého života: povolání, vztahy, rodina, bohatství, nápomocní přátelé, radost, domov a jasná vize. Štěstí nikdy nepřichází „až…..(dodělám školu, vydělám pět milionů atd.)“. Šťastní buďto jste, nebo nejste. Být šťastný tak znamená být šťastný v každém okamžiku –teď, teď, teď……
Šťastní tak musíte být neustále na své životní cestě. Musíte tedy dělat takové aktivity, na které máte svůj přirozený talent a již tato aktivita vám přináší pocit naplnění. Určitě znáte známou písničku od Svěráka a Uhlíře „Dělání“ –poslechněte si ji na https://www.youtube.com/watch?v=1WaYI95w2p8Samotná aktivita, při které využíváte svůj přirozený talent vám přináší pocit štěstí, radosti a naplnění.
Navíc při takové práci nemusíte vůbec vynakládat žádné silné energie. Můžete dokonce „vypnout“ mozek. Vše jde samo, jde vám to od rukou, krásně vše plyne. Pracujete uvolněně, mizí veškerý stres a vy u takové práce cítíte potěšení, radost, naplnění a prožíváte štěstí.
Dnešní doba je vedena jakýmsi nastavením na úspěch. Úspěch je vnímán jako dosažení něčeho, co je oceněno „vnější“ společností. Bohužel je však úspěch velmi silně spojován
s vyděláváním peněz. Bohatý člověk se automaticky považuje za úspěšného. Ale neexistuje rovnítko, které by říkalo, že úspěšný člověk = šťastný člověk. Zrovna včera jsem se díval na dokumentární pořad o Karlu Svobodovi, asi nejúspěšnějším skladateli v ČR, ale i za hranicemi. O Karlovi jasně platilo, že je to úspěšný člověk. Co skladba, to hit, to sláva a uznání. Zlaté desky, filmová ocenění apod. A přesto se i on na své cestě dostal do situace, kdy ztratil celoživotní rovnováhu a ke konci života již nepracoval s talentem, ale jen s rutinou. On sám se vyjádřil: „Dříve to ze mě padalo samo, ale dneska je každá písnička těžce vydřená…..“ (parafráze). Všichni víme, jaký smutný konec tato cesta měla. Bohužel ke konci života opustil cestu svého talentu a vydal se cestou „doručení toho, k čemu se zavázal“, aniž by u toho mohl využívat svůj talent.
Pokud nejdete cestou svého přirozeného talentu, dříve nebo později dojdete k velkému vyčerpání. Na této cestě totiž musíte opravdu DŘÍT. Musíte své práci věnovat hodně energie a nic vám nejde od ruky.
Čím dříve pochopíte, že vaše cesta je ta, ke které máte přirozený talent a čím dříve se po této cestě vydáte, tím dříve se do vašeho života dostane štěstí, radost a naplnění. Štěstí neleží nikde jinde, než právě na vaší přirozené cestě. Vydejte se po ní a budete automaticky šťastní.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.