PROSINEC – VYUŽIJTE VLÁDU KRYSY

IDEÁLNÍ ČAS PRO PLÁNOVÁNÍ ROKU 2016!

Nyní vládne opravdu výjimečné období roku. V minulém HAPPYWEEKu 144  jsme si přiblížili, čím je prosinec pod vládou Krysy tak zajímavý. Jeho hlavním benefitem je fakt, že vám dává příležitost co nejlépe se připravit na nový rok. Energie času jsou velmi silné a aktivní. Patří k energiím Jang (prostor pak zase k energiím Jin). Takže čas je ta energie, která vám pomáhá věci nastartovat, začít, posunout se kupředu a ideálně i nahoru. A protože Krysa je první zvíře zvěrokruhu a je jangová, tak není lepší období pro přípravu začátku. Kdo umí pracovat s energií času ví, že vše se pohybuje v cyklech, kruzích, kdy každý kruh má svůj začátek a ve stejném bodě má i svůj konec. Kruh vám ukazuje jasný vývoj energie. Ukazuje vám, kde energie začíná, kdy, kde a jak dlouho poroste, kdy bude vyrovnaná a kdy zase začne klesat a mířit ke svému konci. Krysa je na začátku kruhu, cyklu. Takže nyní se nacházíte před růstem energií. Takže vše, co nyní připravíte, může využít energii růstu, která bude následovat. Je tedy nejlepší doba na to, abyste si připravili podrobný plán na příští rok, na celý jeho cyklus, tedy od prosince do prosince následujícího roku. Jak víte, Krysa velmi dobře vládne schopností pracovat s informacemi.

DIÁŘ

Takže jak si máte takový plán připravit? Můžete se řídit následujícími kroky:

 • Detailně si popište situaci, ve které se nyní nacházíte – tj. stanovte si výchozí bod kruhu.
 • Jasně si definujte, co má být koncem kruhu, tj. váš cíl, čím má vaše aktivita v novém roce skončit.
 • Dále si dobře promyslete, co všechno potřebujete udělat, získat, nastavit, zvýšit apod. (např. zlepšit své známky ve škole, zvýšit svůj příjem v práci, zlepšit kvalitu výroby ve vaší společnosti, rozšířit svoji firmu apod. – všechny tyto aktivity pak směřujte do rostoucí fáze kruhu.
 • Poté si určete všechny aktivity, které musíte udělat k tomu, abyste dosažené výsledky také udrželi a mohli z nich těžit zisk – všechny tyto činnosti pak nastavte v klesající fázi kruhu.
 • Tyto aktivity budou pak vaše tzv. „milníky“ na cestě k cíli. Zadejte si zde přesný časový úsek od kdy, do kdy musíte určitou aktivitu vykonávat, abyste stanového milníku (mezi cíle) dosáhli.
 • „Pověřte Krysu“ k tomu, aby vám zjistila co nejvíce informací k tomu, co a jak máte dělat, abyste mohli milníku dosáhnout.
 • Získané informace analyzujte a vytvořte na základě této analýzy plán postupu – co, jak, kdy, kde dělat.
 • Vezměte si plánovací kalendář na příští rok a všechny kroky si do něj zaneste – začátek (kdy s danou aktivitou začnete), průběh (od kdy – do kdy bude probíhat), konec (kdy daná aktivita skončí).
 • Plán musí být jasný a musíte v něm uplatnit sílu návaznosti – tj. určete, jak jednotlivé aktivity budou za sebou navazovat. Co nejvíce se vyhýbejte překryvu více činností ve stejném časovém úseku. Krysa má ráda jednoduchost. Je ta zajistí plynulý postup vpřed.
 • Využijte metodu SMART při stanovení cílů – S = simple = jednoduché, M = measurable = měřitelné, A = agreed = odsouhlasený (přijímáte ho a souhlasíte s jeho dosažením), R = realistic = realistické, T = time = časový termín, kdy cíle bude dosaženo. Tj. každý cíl musí být jasný, musíte umět změřit, zda-li jste cíle dosáhly, musíte mít jistotu, že cíle umíte dosáhnout a musíte vědět kdy má být cíl splněn. Př. SMART cíle: zvýšení profitu z dnešních 2 mil Kč na 3 mil Kč do konce roku 2016, nebo: zlepšení se v předmětech čeština, matematika a fyzika z dnešní 3 na 1 na konečném vysvědčení, nebo: koupě bytu 2+1 za 3 mil Kč na pronájem jako investice do konce července 2016 a jeho dlouhodobý pronájem (smlouva min. na 3 roky) za 10 tis Kč měsíčně od září 2016 apod.
 • Takto stanovený plán musíte mít připraven do konce vlády Krysy, tj. do 20.12. 2015, nebo alespoň do konce roku 2015. Poté přijde vláda Buvola, který má tento plán „rozjet“ a dohlédnout na to, aby byl „dotažen“ až do konce.

Čím jasnější a detailnější plán budete mít, tím jednodušeji dosáhnete svých cílů. Nezapomeňte, pak jen stačí dělat jednotlivé kroky na základě analýzy informací a tím se plynule posouvat dopředu. Takto je stanovena vaše cesta k cíli (tj. stanovili jste si svojí „kariéru“ Gua 1 pro rok 2016). Pokud ji máte nastavenou jednoduše a jasně, můžete prožívat krásné „wu wei“ – tj. konání nekonáním – a k cíli se necháte volně unášet. Jednoduché, že? 🙂

Zdroj: HAPPYWEEK 145 – ke stažení ZDARMA ZDE

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.