JAKÉ EMOCE VEDOU K ÚSPĚCHU?

Víte, že se obecně říká, že člověk se rozhoduje na základě svých emocí. Toto tvrzení není úplně přesné. Správně by se mělo říkat, že se člověk rozhoduje na základě svých pocitů. Tyto pocity pak vyvolávají určité emoce. Silné emoce jsou špatně zpracované pocity. Pokud jsou emoce příliš silné, mohou být pro člověka i škodlivé. Pokud nejste ještě na úrovni, kdy umíte vnímat své pocity a řídit se jimi, pak byste měli začít pracovat se svými emocemi.

Změňte svůj přístup
Změňte svůj přístup

Emoce jsou pozitivní a negativní. Mezi ty pozitivní patří láska, pocit tepla, ocenění apod. Negativní emoce zahrnují zklamání, hněv, strach. Důležité je soustředit se na ty pozitivní a využívat jejich sílu k tomu, abyste se na své životní cestě posouvali ke svým cílům. Tony Robbins (jeden z nejlepších učitelů a koučů na světě) zdůrazňuje 10 emocí, které vám zlepší život. Zde je 10 silných pozitivních emocí podle Tonyho, které vám nejen usnadní život, ale navíc vám přinesou možnost užívat si vaší cestu s pocitem štěstí.

Vděčnost

Tato emoce je nesmírně silná a bohužel velmi opomíjená v současné společnosti. Všichni velcí duchovní lídři a filosofové na celém světě ji přikládají klíčovou roli při dosahování štěstí v životě. Pomáhá lidem jak v podnikání, ve vztazích tak i ve zdraví. Tony říká: „Když jste vděční, strach zmizí a bohatství se objeví.“

Hlad

Tím nemyslím, že vám kručí v břiše. Je to hlad po tom, něčeho dosáhnout. Tony vyzpovídal nejúspěšnější a nejbohatší lídry z celého světa a jedním spojovacím článkem jejich úspěchu byl právě hlad – touha – dosáhnout svých cílů a snů. Byla to právě tato jejich odhodlanost, která je dovedla k cíli.

Vášeň

Tato emoce vás opravdu „probudí“. Nastartuje vás. Díky ní nevidíte bariéry a limity. Dokážete přeskočit i ty nejvyšší hory, pokud vám stojí v cestě. Díky ní bouráte staré předpoklady a vytváříte nové formy přemýšlení. Vášeň vám dává jasný pocit smyslu toho, co děláte. Je to „šťáva“ která je pohonem vašeho jednání.

Láska a srdečnost

Tato emoce rozpustí všechny negativní emoce. Už Beatles zpívali slavnou píseň: All you need is love – vše co potřebujete, je láska.

Zvědavost

Tady Tony radí, abyste byli v životě zvědaví jako malé děti. Děti mají touhu poznávat, vědět. Pokud máte děti, určitě si pamatuje tzv. dětské období „PROČ?“. Děti chtějí vědět, chtějí zjišťovat. A to vás posouvá kupředu.

Flexibilita

To je umění adaptace. Umět se přizpůsobit je zárukou přežití. Nebojujte, přijímejte a zpracovávejte. I to, co se zprvu může zdát jako velmi negativní, obsahuje vždy něco pozitivního. Vše je Jin i Jang zároveň. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos řekl: „Jsme tvrdohlaví, pokud jde o naše cíle, ale velmi flexibilní, pokud jde o detail.“

Důvěra a sebedůvěra

Tato emoce se týká víry. Pokud uvěříte, dosáhnete toho, po čem toužíte. Jak toho dosáhnete se vám pak vyjeví cestou.

Veselost

Pokud prožíváte tuto emoci, pak jste ve stavu radosti. A radost je důležitým zdrojem vaší energie. Bez radosti život začne pomalu ztrácet smysl.

Síla a vitalita

Pocit síly a zdraví je základem vaší energie. Pokud tento pocit máte, dokážete zvládat i ty nejsložitější úkoly jako hračku. Musíte mít pocit, že jste „plni života“.

Pocit užitečnosti – přispívejte

Pocit, že jste něčemu či někomu přispěli je obrovskou silou, která vás žene kupředu, ale také vám dává velmi pevný základ pro vaše další aktivity. Pocit přispění je dokonalým nástrojem pro životní naplnění. Pokaždé, když máte pocit, že jste přispěli, budete mít silný pocit naplnění. Je to přirozená vlastnost všech lidských bytostí. Není snad silnější pozitivní emoce než ta, jak se cítíte, když víte, že to, co jste udělali či řekli přispělo také někomu dalšímu. A je jedno, jestli vašemu blízkému či někomu úplně neznámému.

Tento článek vychází z http://www.tonyrobbins.com

Zdroj: HAPPYWEEK 155 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 155
HAPPYWEEK 155
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.