ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA

Životní rovnováha je základem životního štěstí. Je to hlavní pilíř ze tří pilířů štěstí v života (rovnováha, růst, naplnění). Bez životní rovnováhy nelze budovat zbylé dva pilíře a tím není ani možné dosáhnout životního štěstí. Celý vesmír i příroda je postaven na zákoně o rovnováze. Všechny energie v přírodě jsou nastavené tak, aby byly schopné udržovat dlouhodobou rovnováhu a v případě jejího porušení jsou schopné ji znovu nastolit. Bez rovnováhy by se vše rozpadlo a přestalo by existovat. Stejně tak se rozpadá bez rovnováhy i váš život.

Jen v rovnováze je ta pravá a skutečná síla. Jakmile ztratíte rovnováhu, začne se vše hroutit. Na rovnováze je postaveno vše. Bojová umění jsou především o schopnosti udržet rovnováhu. Soupeře, který je schopen si svoji rovnováhu udržet, nelze porazit. Naopak, vychýlí-li vás z vaší rovnováhy, porazí vás. Stejně tak v přírodě: pokud je něčeho mnoho, nebo naopak málo, zanikne to. Následuje pak znovunastolení rovnováhy. V té pak vše opět prosperuje. Jste svědky různých finančních či ekonomických krizí. Jejich základní příčinou je nerovnováha. Stejně tak v sociální oblasti. Stačí si uvědomit současnou krizi spojenou s emigrací. I její příčinou je nerovnováha, která byla způsobena různými konflikty. A ty zase byly způsobeny jinou nerovnováhou. Pokud dojde k porušení rovnováhy, dochází automaticky ke konfliktu. Ten vzniká pro to, aby byla rovnováha opět nastolena. A stejně tak je tomu i ve vašem životě. Pokud se vám daří budovat a udržovat rovnováhu v přijatelné míře, pak nemusíte v životě s ničím bojovat. Vyhýbáte se vzniku konfliktů. Když však naopak rovnováhu ztratíte, bude vyvolán konflikt, který tuto rovnováhu bude chtít napravit. Každý konflikt vám však ztěžuje život a vyčerpává vás. Pak se skutečně váš život stává těžkým a můžete v životě trpět. Abyste se těmto nepříjemným konfliktům vyhnuli, musíte se snažit o udržení dlouhodobé rovnováhy.

Jen díky rovnováze se můžete dostat k cíli
Jen díky rovnováze se můžete dostat k cíli

Kvalitu lidského života určuje 9 základní oblastí života: poznání sebe sama, povolání – kariéra/podnikání, vztahy, rodina, bohatství, řády a pravidla, budoucnost – schopnost získávat nové do života, domov, dosažení cílů a snů. Hovoříme-li o životní rovnováze, pak hovoříme o rovnováze právě mezi těmito devíti oblastmi života. Každé této oblasti tak musíte věnovat tolik energie, aby byla v rovnováze s ostatními. Pokud se v životě zaměříte jen na jednu či několik oblastí a ostatním nebudete věnovat energii, dojde k nerovnováze a následnému zhroucení celého vašeho života. Pro šťastný život nestačí, aby se vám dařilo jen v jedné či několika oblastech. Musí se vám dařit ve všech. Jinak vám ty ostatní budou chybět v nastavení rovnováhy. Stejně jako vše v přírodě a životě podléhá daným pravidlům, podléhá daným pravidlům i každá z těchto devíti oblastí života. Jaká pravidla to jsou a jak s nimi pracovat se můžete naučit právě v naší Akademii štěstí. Pro každou z těchto devíti oblastí jsme vytvořili speciální video-kurz, kde se naučíte s touto oblastí pracovat tak, abyste ji uměli nastavit na celkovou životní rovnováhu. Všechny kurzy naleznete na www.akademiestesti.webs.cz. K jejich studiu se můžete přihlásit na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479. Při studiu pak můžete využít naše konzultace či koučink program. #HAPPYWEEK

Zdroj: HAPPYWEEK 156 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 156
HAPPYWEEK 156
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.