PŘÍRODA JE NEJCENNĚJŠÍ KLENOT – VYUŽÍVEJTE HO CO NEJVÍCE

Dnešní svět je ovládán moderními technologiemi, počítači, softwary, aplikacemi, mobilními telefony a dalšími vymoženostmi naší doby. Bohužel se tím vytvořil další silný extrém, který lidstvo vysává (každý extrém je vždy vyčerpávající a ničí důležitou životní rovnováhu).

příroda je nejcennější klenot

Vy, kteří nás pravidelně sledujete, víte, že základem naplněného, spokojeného a šťastného života je rovnováha. Ta se nachází vždy ve středu dvou protipólů (neboli mezi Jinem a Jangem). Nejlepší životní prostředí je tak tam, kde není ani zima, ani velké horko, kde není ani mokro, ani sucho apod. Jakmile se vytvoří nějaký extrém, začíná být život těžký, složitý a vyčerpávající. A přesně takový extrém se začíná vytvářet díky rozvoji nových technologií. Stále více lidí svůj život přesouvá z přirozeného prostředí do jakési virtuální reality. Tráví více času ve virtuálním světě sociálních sítí, různých her a programů. Lidé tak naprosto zapomínají na to, že jsme stejní tvorové, jako jsou zvířata či rostliny. Patříme do přírody a jen tam se nám může dobře dařit. Neříkám, že se máte vrátit do jeskyní a žít jako za doby kamenné. Jde o to, aby se lidé od přírody neodtrhli úplně. To však v dnešní době opravdu hrozí.

Začalo to televizí, která přenesla lidi z venku do obýváků před televizní obrazovku. Lidé tak trávili většinu svého volného času sledováním příběhů jiných lidí ve fiktivním světě. Pro mnohé to byl únik (a stále je) od těžké reality svého skutečného života. Nyní tuto roli přebírají počítače a mobilní telefony. Právě mobilita je tou největší hrozbou. Televize nás mohla uchvátit jen v době, kdy jsme byli doma. Moderní mobilní technologie však lidi okrádá o přirozený život všude, kde se právě nacházejí.

Nejde o to, abychom nové technologie zavrhli. Vždy, když dojde k velké nerovnováze, je nutné posílit tu energii, která je slabá. Když je zima, nebudete přeci „ničit zimu“, ale naopak si zatopíte – tedy posílíte energii tepla. Stejně tak můžete nastolit rovnováhu s novými technologiemi tím, že budete více času trávit v přírodě bez mobilních telefonů, tabletů a počítačů.

Příroda je stále náš největší drahokam. Vše z ní pochází a jen příroda určuje, jak se nám v životě daří. Pokud se cokoliv v přírodě pokazí a nebude fungovat na základě přirozených zákonů, vždy tím lidé budou těžce trpět. Posilujte tedy vliv přírody na svůj života. Snažte se v přírodě trávit co nejvíce času. Věnujte se práci, která je s přírodou spojená. Můžete pěstovat kytičky, zeleninu, ovoce a podobně. Choďte na procházky do lesa, kochejte se krásou a majestátem hor, sjíždějte řeky na loďkách. Uvidíte, že již po velmi krátké době se budete cítit příjemně, přirozeně. Vaše energie se rozproudí tím správným způsobem. Vaše tělo se bude harmonizovat a mysl uklidňovat. Zlepší se vaše psychika. Pokud se naučíte v přírodě trávit více času, zaznamenáte po nějaké době i velký posun v kvalitě svého života.

Naštěstí si stále více lidí uvědomuje nutnost spojení člověka s přírodou. Dokonce se tomu začalo říkat „terapie přírodou“. Tu vám můžeme jen vřele doporučit.

Chcete poznat sami sebe, svoji životní cestu a cíle, kterých máte dosáhnout? Naučíme vás, jak si vytvořit rovnováhu pro zkvalitnění svého života a sladit všechny důležité oblasti vašeho života. Přihlaste se do našeho kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v této krátké prezentaci nebo na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

inzerát po slevě

Zdroj HAPPYWEEK 180 – ke stažení ZDARMA ZDE:

HAPPYWEEK 180
HAPPYWEEK 180

 

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.