VÁŠ ŽIVOT JE VAŠE ZODPOVĚDNOST – NIKDO JINÝ HO ZA VÁS ŽÍT NEBUDE

Dokud nepřijmete zodpovědnost za svůj vlastní život, nebudete šťastní. Tendence svalovat vinu na okolnosti, jiné lidi, smůlu, Boha apod. je cesta k zániku.

váš život je vaše zodpovědnost

Možná to zní příliš tvrdě. Ale vězte, že pokud se vám v životě nedaří, je to vaše vina. Jak se říká: „Každý strůjcem štěstí svého.“ Pokud vinu za své nezdary a tíživou životní situaci budete „házet“ na druhé, pak vězte, že oni s tím nikdy nic neudělají. Jediný člověk, který může pro vás něco opravdu udělat, jste vy sami. Ne nadarmo se říká: pomocnou ruku hledej na konci svého ramene.

Řešení není ani ve svalování viny na druhé či vnější okolnosti, ani v sebelítosti. Budete-li o všem jen přemýšlet, uvažovat a čekat na „zázrak“, pak ztrácíte drahocenný čas. Nic se nestane. Nikdy se nic samo nestane. Jediným aktivátorem všeho ve vašem životě jste vy sami. Chcete-li něco ve svém životě změnit, musíte vyvinout aktivitu. Vše se mění a děje jen v akci. I kdyby to měl být jen malý krůček – udělejte ho. A pak další a další. Když se ptali Matky Terezy, jak ona, „slabá“ žena dosáhla tak velkých věcí ve svém životě, tak odpověděla: „Krok za krokem.“ A přesně v tom je základ veškerého úspěchu. I na tu nejvyšší horu světa mohou vylézt horolezci jen krok za krokem. Tak se postupuje ke všem cílům – velkým i malým. Někdy stačí jen pár kroků a svět se změní. Někdy je potřeba ujít delší kus cesty. Ale bez toho, aniž byste dělali jednotlivé kroky se nikdy nikam nedostanete.

Pokud chcete větší svaly, váš trenér za vás činky zvedat nemůže. Pokud chcete zhubnout, váš partner za vás dietu držet nemůže, pokud se chcete uzdravit, nikdo za vás léčbu podstoupit nemůže. Jste to jen vy, kdo dokáže váš život změnit.

Chcete poznat sami sebe, svoji životní cestu a cíle, kterých máte dosáhnout? Naučíme vás, jak si vytvořit rovnováhu pro zkvalitnění svého života a sladit všechny důležité oblasti vašeho života. Přihlaste se do našeho kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v těchto krátkých prezentacích, nebo na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

inzerát po slevě

ochutnávka

Zdroj: HAPPYWEEK 181 – ke čtení či stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 181
HAPPYWEEK 181

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.