BOHATSTVÍ JE PŘÍRODNÍ ZÁKON

Seriál článků na téma ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA – č. V

V nedávném průzkumu dělaném v České republice uvedli lidé rodinu jako to, co je pro ně v životě nejdůležitější. Na druhém místě bylo zdraví a na třetím domov. Síla rodiny pro lidský život je opravdu nenahraditelná – psali jsme o ní v minulém čísle HAPPYWEEKu. V minulosti byla rodina základem majetku a bohatství. Rodinné jmění se předávalo z generace na generaci jako poklad. I v dnešní době je rodina nejlepším zdrojem bohatství, ale stále méně lidí si to uvědomuje a hledá své vlastní bohatství „někde tam venku“.

cherry-tree

Když se podíváte na čtverec rovnováhy, jasně uvidíte, že bohatství stojí právě na oblasti Rodina. Tím nám tento čtverec jasně ukazuje logickou návaznost, kdy bohatství vychází z rodiny. Funkční rodina je tak nejlepším a nejpřirozenějším základem bohatého života. Nemusíte být ani rodina Rothschildů či anglická královská rodina abyste dosáhli dostatečného bohatství pro zabezpečený a příjemný život. Každý člen takové rodiny je pak ve svém životě zajištěný, má všeho hojnost a může se tak v klidu zaměřit na rozšiřování hojnosti rodiny i svého života. Nikdo se tak nemusí v životě „pachtit“ a tvrdě pracovat na svém vlastním bohatství.

Na bohatství je krásné to, že vychází z přírody. Vše v námi známém světě je nastaveno na prosperitu. Žádný strom, žádná rostlina ani zvíře nepřichází na tento svět trpět, vadnout a hnít. Naopak, vše je nastaveno tak, aby rostliny vydávaly hojnost šťavnatých plodů plných vitamínů a zvířata rozšiřují svá stáda a smečky o nová zdravá mláďata. Z jedné pecky třešně tak vyroste strom, který každý rok rodí stovky i třešní. Jedna pecka tak má v sobě tolik energie, aby  z ní byly každý rok další stovky nových pecek. Koloběh prosperity je tak zaručen. Jen každá ta pecka musí zapadnou ve správný čas na správnou půdu. Přírodní procesy pak vše již samy zajistí.

Podobná „pecka“ je v každém člověku. Nikdo se nerodí s tím, že má v životě strádat a trpět. Každý člověk má v sobě silný potenciál, který má rozvíjet a ten mu pak každý rok přinese novou a hojnost. Stejně jako u třešně, i člověk je prosperita a hojnost přirozená. Musíte jen přesně vědět, jaká „pecka“ ve vás dřímá a podle toho ji správně zasadit a starat se o ni, aby vám každý rok dávala bohatou úrodu.

Musíte si ale uvědomit, že každý člověk má jiný potenciál. Proto i správné nastavení svého bohatství je důležité pro naplňující život. Pokud se budete snažit budovat bohatství na který nemáte potenciál, nejen, že se hodně natrápíte, ale hlavně se velmi vyčerpáte a můžete oslabit své zdraví. Musíte tedy dobře znát svůj potenciál a podle něj bohatost svého života nastavit.

Bohatství je často zaměňováno s majetkem a penězi. V životě však hovoříme o celkové bohatosti, tj. o všem, co člověk v životě zažije, vyzkouší, užije si a využije k lepší budoucnosti své i lidí kolem sebe, hlavně rodiny. Bohatost je tak hlavně o rozvoji, růstu a celkové životní prosperitě. Nezaměřujte se proto v životě jen na peníze. Bohatost života je mnohem širší i hlubší. V životě si toho máte užít daleko více, než jen tučné bankovní konto.

Chcete poznat sami sebe, naučit se, jak si vytvořit rovnováhu pro zkvalitnění svého života? Vše vás naučíme na našem novém kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v těchto krátkých prezentacích, nebo na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.