BUDOUCNOST – CO NOVÉHO VÁM PŘIJDE DO ŽIVOTA

Vše v životě se vyvíjí v návaznostech. Přítomnost navazuje na minulost a budoucnost navazuje na přítomnost. Budoucnost je tak podmíněna minulostí. Proto se také říká: kdo zná minulost, vidí i budoucnost.

budoucnost-ii

Vše probíhá v cyklech. Každý cyklus má svůj začátek i konec. A protože se jedná o pohyb  kruhu, je konec tam, kde byl začátek. Lidé sice mají pocit, že se vše pohybuje směrem dopředu. Správně bychom však měli uvažovat o tom, že vše se pohybuje dozadu. Vše se v okamžiku zrození vrací na svůj počátek. Jeden známý citát říká: život je návrat domů. V praktickém životě se ale také musíte naučit vnímat budoucnost jako „to nové“. Budoucnost přináší nové do vašich životů. Vše, co si do svého života pořídíte, se stává vaší starostí. Musíte se o to postarat. Pokud si pořídíte nového psa, musíte ho krmit, venčit, vyčesávat apod. Je ale velmi důležité, aby vše nové do vašeho života přinášelo radost. To je hlavní účel nového. Pokud tedy převládá starost nad radostí, není vhodné si takovou novou věc (ale ani člověka) pouštět do života. Radost musí převažovat nad starostí.

Tento základní princip budoucnosti si mnozí lidé vůbec neuvědomují. Vrhají se tak do činností, které jim život jen více komplikují, než aby jim ho zjednodušovaly. Život pak začíná být velmi těžký, náročný a radost se z něho vytrácí. A když si uvědomíme, že radost patří k elementu Ohně, pak není divu, že stále více lidí zažívá tzv. vyhoření. Oheň však přináší další důležitou energii do života  – naplnění. Pokud se tedy Oheň z života vytrácí, mizí i naplnění. Lidé tak začínají ztrácet i smysl svého života. V některých případech toto může vést až k tragickým koncům.

Nastavit si tedy správnou budoucnost, soustředit se jen na to, co vám přináší radost, to je to pravé umění budoucnosti. Vše nové má být lehké, hravé a radostné. Pokud to takové není, nemá to ve vašem životě co dělat. Bude vás to jen ničit.

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.