DOMOV – NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZÁZEMÍ PRO VÁŠ ŽIVOT

Již mnohokrát jsme uváděli příměr mezi životem člověka a semínkem rostliny. Vše v přírodě se může rozvinout a nabízet úrodu jen ve správném prostředí. Semínko každé rostliny tak musíte zasadit ve správnou dobu a na správné místo, aby z něho mohla vyrůst rostlina dávající bohaté plody.

Interiér ovlivňuje kvalitu vašeho života
Domov ovlivňuje kvalitu vašeho života

Stejně tak je to i s každým člověkem. Víte, že jste jedineční díky svým přirozeným energiím, které jsou do velké míry dány vaším Astrotypem (dále samozřejmě genetikou a dalšími vlivy). Stejně jako musíte přesně vědět, jakou rostlinu chcete sázet, musíte dobře vědět, kdo jste, abyste uměli pro sebe vytvořit to správné prostředí. A protože domov je místo, kde trávíte nejvíce času (8 hodin spánku, cca 2 hodiny stravováním a další čas osobními záležitostmi jako je hygiena apod. – může to tedy být až 12 hodin, tj. polovinu vašeho dne a tedy i života), je to nejdůležitější prostředí pro váš život. Váš domov tak musí odpovídat dvěma základním funkcím:

1.Musí fungovat pro vás – tedy pro váš Astrotyp

2.Musí sloužit vaší momentální funkci – tj. čím se v životě nyní nejvíce zabýváte (chcete vytvořit rodinu a mít děti, budujete kariéru, potřebujete odpočinek po dlouhodobé práci, chcete žít společenským životem apod.)

Pokud tedy vybíráte svůj nový domov, musí odpovídat vašemu Astrotypu a tomu, čím se v současné etapě svého života chcete věnovat.

Dále ale musíte také počítat s vlivem času. Působení prostoru se mění s časem. Jinak působí v létě, jinak v zimě, jinak ráno, jinak v noci apod. Proto musíte svůj prostor stále přizpůsobovat momentálním energiím času. Na to opravdu nezapomínejte, protože energie prostoru a času mohou být také ve vzájemném konfliktu a tím vás mohou vyčerpávat. Energie času, člověka a prostoru musí být v neustálé rovnováze.

Na co musíte dále pamatovat je ten fakt, že váš domov není jen váš byt. Prostor pro váš život se skládá z několika úrovní, kdy každá z nich na vás působí:

1.Krajina, ve které žijete (oblast, vesnice, město apod.)

2.Místo, ve kterém žijete (např. čtvrť, sousední domy atd.)

3.Pozemek

4.Dům

5.Interiér domova (byt)

Všech těchto pět úrovní prostoru vytváří prostor pro váš život. Všechny musí působit na váš harmonický rozvoj. Jen v takovém případě se vám bude dobře dařit a prožijete svůj život v hojnosti a prosperitě. V případě, že váš prostor nevytváří podmínky pro váš život, budete jeho rozvoji muset věnovat příliš mnoho své vlastní energie, která vám pak bude chybět. Můžete pak slábnout, dojde k vyčerpání organismu, psychiky a to vše vede k onemocnění a v horším případě i ke zbytečnému zkrácení vašeho života.

Váš životní prostor je klíčovým základem pro rozvoj vašeho života. Musí být zdrojem vaší energie a musí vás posilovat, abyste se mohli věnovat svému poslání, své životní cestě a prožít prosperující a naplněný život.

 

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.