JAK DOSÁHNETE SVÝCH SNŮ, VIZÍ A CÍLŮ?

Dá se bez nadsázky říci, že právě životní rovnováha je základem pro to, abyste dosahovali svých cílů a snů bez velkého úsilí a vyčerpání. Život nemá být těžký. Naopak, cesta k naplněným snům má být snadná, lehká a radostná. Již samotná cesta má být naplňující. A právě k tomu potřebujete mít fungující životní rovnováhu. Bez ní je cesta k cíli často zbytečně strastiplná.

Na své sny musíte dosáhnout
Na své sny musíte dosáhnout

Z předchozích článků o životní rovnováze víte, že každý člověk se rodí s přirozeným talentem. Ten dostává do vínku pro to, aby jej využíval na své životní cestě. A právě tato cesta má vést k jeho životnímu cíli, k naplnění jeho snů. Nikdo však na této cestě nemá být sám. Člověk má maximálně využívat své prostředí k tomu, aby se k cíli dostal co nejsnadněji a lehce. Aby toto prostředí bylo tím správným zázemí pro každého z vás, musíte ho mít ve správné rovnováze. Vše máte mít přesně tolik, kolik právě potřebujete. Neměli byste tedy mít ani nedostatek, ani přebytek v žádné oblasti svého života. Jak se ale říká: „život plyne“ nebo „život je změna“, není možné mít rovnováhu nastavenou jednou pro vždy. Na rovnováze tak musíte neustále pracovat. Musíte ji neustále udržovat, vyrovnávat. Jakmile v jedné oblasti pocítíte nadbytek, budete v jiné zažívat nedostatek. Máte-li např. hodně práce (oblast životní cesty a kariéry), můžete prožívat nedostatek v oblasti vztahy, rodina, děti apod.

Lidé se ve svém životě často soustředí na jednu nebo jen několik oblastí života. V těch pak mohou dosahovat úspěchy, bohatství nebo i slávu. Ale pokud vám v některé jiné oblasti něco chybí, nedosáhnete svého naplnění. Proto neustále připomínáme heslo Tony Robbinse (jeden z nejúspěšnějších coachů a poradců na světě): „Úspěch (vítězství) bez pocitu naplnění je totální neúspěch (prohra).“ Abyste tedy dosáhli svých skutečných životních snů a cílů, musíte při jejich dosažení zažít skutečné naplnění. To je základ štěstí a šťastného života. Tohoto naplnění můžete dosáhnout pouze tehdy, máte-li v životě nastavenou životní rovnováhu. Jen v takovém případě vám nic nechybí a vaše životní naplnění je úplné.

Navíc cesta k životnímu naplnění je jednoduchá, pokud vchází z celkové rovnováhy. A nejen to. Co je na tom krásné je to, že i tato cesta k cíli je radostná a sama o sobě přináší krásné naplnění. Cesta za snem nesmí být řeholí, utrpením. Má být veselá, šťastná, jednoduchá a příjemná. A tomu slouží životní rovnováha.

Více v HAPPYWEEKu 183 zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.