Interiér: POZOR NA TO, CO MÁTE ZA ZÁDY

Feng Shui využívá jednu velmi důležitou metodu v práci s prostorem. Jmenuje se Pět zvířat. Je to základní princip řešení prostoru, jeho stability a rovnováhy. Abychom se v prostoru cítili bezpečně a příjemně, je nutné správně nastavit, co máme mít za sebou, po stranách a před sebou. Vše, co nás obklopuje, nás silně ovlivňuje a působí na nás.

pozor-na-to-co-mate-za-zady

To, co máte umístěno za svými zády se říká Vodní želva (také někdy Černá želva). Určitě znáte výraz „krýt si záda“. A přesně to potřebujete i v prostoru, kde trávíte více času. Mít krytá záda je základ pocitu bezpečí a rovnováhy. Abyste měli tzv. krytá záda, musíte mít za nimi něco, co je stabilní, pevné a chrání vás zezadu. Proto je velmi důležité, abyste velmi dobře vybírali to, co si za sebe v interiéru (ale i exteriéru) umístíte. Pokud např. vybíráte dekorace do svého bytu či domu, měli byste na Vodní želvu myslet, až budete uvažovat o tom, co si pověsíte např. za svoji sedačku či postel.

Zdroj: AD
Zdroj: AD

 

I když se jedná jen o dekoraci, obraz či symboliku, má to velký vliv na váš celkový pocit bezpečí a pohody. Za svými zády byste měli mít vždy to, o co se můžete bezpečně opřít. Mělo by to tedy být něco pevného, stabilního a silného. Z hlediska dekorací se sem proto hodí např. obraz hory, silného a velkého stromu, domu, nebo velkého kamene. Může to být i obraz člověka, o kterém jste přesvědčeni, že je vaší oporou a můžete se o něj vždy opřít, spolehnout se na něj. Obraz nebo dekorace by měla být také velmi jednoduchá.

Za vašimi zády by pak naopak neměla být žádná voda, řeka, nebo potok. Také byste neměli mít za zády obraz, který ukazuje propast, nebo scenérii evokující propad, pád apod. Nejsou vhodné ani obrazy či symboly, které vyjadřují chaos, zmatek, nebo jsou příliš rozmanité.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 187

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.