NAUČTE SE VIDĚT DO BUDOUCNOSTI

Všichni víte, že energie času se pohybují ve spirále. Tj. neustále se opakují (točí se v kruhu či elipse), ale zároveň se pohybují dopředu (nahoru). Tj. každá „otočka“ v kruhu proběhne o jednu úroveň výš. Takže dochází k neustálému opakování, ale na jiné úrovni. Známe-li tedy předchozí cykly, dokážeme odhadnout vývoj cyklu následujícího.

futureteller

Mnoho lidí stále považuje studium historie za něco zbytečného a nudného. Často říkají: „K čemu se učit to, co bylo? Máme se zajímat o to, co bude.“ Ale zajímat se o to, co bude bez znalostí minulosti, je science fiction. Je to slepé odhadování bez znalosti faktů a reality. Pokud ale znáte fakta minulosti, uvědomíte si na nich principy fungování přítomnosti, dokážete si pak poměrně jednoduše odvodit i další vývoj v budoucnosti. Vše v námi známém světě funguje v návaznostech. Každý nový cyklus vychází z cyklu předchozího. Každý nový člověk v sobě nese geny svých předků. Nic nové tedy není úplně nové. Můžeme tak říci, že vše nové je to staré s nějakými novými prvky. Ve Feng Shui známe osu „3-5-7“, kde 3 je minulost, 5 je přítomnost a 7 je budoucnost.

bagua-3-5-7

Jasně nám tato osa ukazuje vývoj všech entit – začíná v minulosti, žije v přítomnosti a vyvíjí se do budoucnosti. Ne nadarmo se říká např. „Jaká matka, taková Katka.“ I když každý z nás se chce v životě osamostatnit, žít bez vlivu rodičů, v průběhu života zjistíme, jak mnoho společného s nimi máme. A protože se to týká každého člověka, týká se to tak i celé lidské společnosti. Pokud tedy chcete vědět, jak se lidé a společnost budou vyvíjet v následujících letech, podívejte se nejprve zpět do minulosti. V různých obdobích naleznete prvky, které jsou stejné, nebo velmi podobné tomu, co se děje v současnosti. A minulost vám tak také ukáže, jak se tyto prvky vyvíjely tehdy, z čehož lze odhadnout, jak se vše bude vyvíjet v současnosti a jaká budoucnost nás čeká. Znalci historie, historických souvislostí apod. tak umí nahlédnout do budoucnosti. Nastudujte historii i vy a budete mít okno do budoucnosti otevřené. Co myslíte, jaký je z něho výhled? Podívejte se sami.

Zdroj: HAPPYWEEK 189 – ke čtení či stažení zdarma zde:

Advertisement

3 komentáře: „NAUČTE SE VIDĚT DO BUDOUCNOSTI

  1. Nevím jak se mi to podařilo,ale občes se mi zdá sen jak třeba dostanu ve škole z určitého předmětu například 4 a druhý den ji opravdu dostanu..jinak jsem často náměsíčná..

    1. Sny bývají zajímavé. Možná byste mohla najít někoho, kdo vás naučí s nimi pracovat.

    2. Dobrý den, někdy jsou sny odrazem našeho přemýšlení (čím se vědomě či podvědomě) zabýváme. A víme, že myšlenka je již zhmotnění nějaké energie. Pocit je energie Jang, a slovo, tj. pojmenování pocitu, tj. myšlenka je energie Jin. A energie Jin je hmota, forma. Takže jakmile vyšleme myšlenku či vyslovíme slovo, idea se zhmotní. Čím více na tuto věc pak myslíme, tím je její zhmotnění silnější a my pak tuto věc „potkáme“ v životě. Tak raději myslete na jedničky a uvidíte, jestli se vám známky zlepší 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.