ADVENTNÍ INTERIÉR

Pravidelní čtenáři HAPPYWEEKu i naši studenti již dávno vědí, jak je důležité propojovat energie času a prostoru. V čase Adventu je proto nutné upravit interiér vašeho domova tak, aby dýchal jeho energií.

Červená barva, oheň, svíčky atd. - to vše harmonizuje energie zimy, která přináší element Vody a chlad.
Červená barva, oheň, svíčky atd. – to vše harmonizuje energie zimy, která přináší element Vody a chlad.

V minulých číslech HAPPWEEKu jsme již psali o tom, jaké energie máme v interiéru posilovat v období zimy. V tomto čase vládne chlad tzv. elementu Voda. Proto je důležité, jeho sílu harmonizovat energií Ohně. Tento základní princip bychom měli dodržovat i v době Adventu. Hlavním zdrojem této energie je červená barva a svíčky. Podpořit jí můžete zelenou barvou elementu Dřevo a dřevěnými dekoracemi.

Adventní věnec má svá pravidla a měl by se i správně zapalovat.
Adventní věnec má svá pravidla a měl by se i správně zapalovat.

Základním prvkem Adventní výzdoby je tzv. adventní věnec. Ten musí být vyroben z čerstvých větviček jehličnatého stromu. Na něm pak jsou čtyři svítky – pro každou adventní neděli zvlášť. Svíčky musí být v kruhu, kdy každá ze svíček je umístěna v jedné ze světových stran (východ, jih, západ, sever). Kruh je navíc symbolem Nebes a pomáhá vytvořit duchovní energii. Svíčky v řadě (které se často objevují v obchodech) nejsou správně.

Věnec by měl vypadat bohatě. Proto ho ozdobte různými ozdůbkami, mašličkami apod., ideálně v červené a zlaté barvě (obě barvy jsou energií Jang a dodávají do prostoru pocit tepla, bohatství i duchovní energii).

Related image

Všechny energie začínají na východě. Je to energie všech začátků.

Důležité je vědět, jak správně zapalovat svíčky. Každá svíčka náleží jedné ze světových stran – východ, jih, západ, sever. A protože vše začíná na východě (zde se poprvé objevuje sluneční svit, začíná den…. atd.), měli byste jako první svíčku zapálit tu, kterou jste umístili do východního směru. Jako druhou svíčku zapálíte tu na jižní straně, dále pak západní a jako poslední svíčku na severní straně. Tím se kruh krásně uzavře a Vánoce mohou začít.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 197 – objednejte si zasílání HAPPYWEEKu zdarma mailem na dasa@byu.cz nebo telefonicky 602 556 479

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.