JAK PROŽÍT PŘÍJEMNÉ VÁNOCE

Vánoce jsou jedny z největších a nejkrásnějších svátků v roce. Energie svátků je pro náš radostný a spokojený život velmi důležitá. Přináší pohodu, volnost, radost a štěstí. Proto je velmi důležité, abyste si svátky krásně užívali a čerpali jejich příjemnou energii. Udělejte si tedy šťastné a veselé Vánoce.

Vánoce musí přinášet krásnou energii tepla domova, pocit štědrosti a bohatosti.
Vánoce musí přinášet krásnou energii tepla domova, pocit štědrosti a bohatosti.

Všechny svátky mají něco společného: jsou to tradice a máme si je užívat. Není tomu jinak ani u vánočních svátků. Tradice znamená, že je třeba dodržovat určitá pravidla a to většinou formou rituálů. Proto je velmi důležité, aby vaše rodina takové staré tradice dodržovala co nejvíce. Samozřejmě doba se mění a proto se mění i určité rituály. Nicméně je velmi důležité, aby vše navazovalo na něco z minulosti. Převezměte tedy po svých prarodičích a rodičích to, co jste měli rádi a přidejte k tomu něco svého, nového. Tím budete svoji tradici budovat a ta se lehce bude přenášet i do budoucnosti vaší rodiny. Pravidla své tradice si, ale pokud možno, přesně určete a dodržujte je. Tato pravidla mají velmi důležitou funkci: zpevňují energie rodiny a celkově jí posilují.

Vánoce jsou svátky radosti. A to nejen z dárků. Radost má provázet již jejich přípravu.
Vánoce jsou svátky radosti. A to nejen z dárků. Radost má provázet již jejich přípravu.

Nezapomínejte na důležitou energii svátků – radost. Vše, co budete ve své tradici mít, by vám mělo přinášet pocity radosti a potěšení. Radost je energie Ohně a proto právě tento element  by měl být o Vánocích co nejsilnější. Abyste energii Ohně využili, používejte hodně svíčky, prskavky červenou a zlatou barvu. Navíc jsou Vánoce v období zimy, kdy vládne energie Vody a tím i chlad. A právě Oheň bude vliv chladu eliminovat. Oheň podpoříte také teplým jídlem a horkými nápoji. Takový vaječný koňak, grog či svařené víno by neměly chybět v žádné domácnosti v období Vánoc. Dalším příjemný zdrojem tepla domova je pečení cukroví. I to má patřit do vašich vánočních tradic. I kdybyste měli upéct jen jeden plech s jednoduchými rohlíčky, udělejte to.

Cukroví zajistí na Vánoce hned několik funkcí: domácí pečení je udržování rodinných tradic. Rozmanitost druhů pak zase přináší energii hojnosti.
Cukroví zajistí na Vánoce hned několik funkcí: domácí pečení je udržování rodinných tradic. Rozmanitost druhů pak zase přináší energii hojnosti. Vůně cukroví pak vytvoří krásný pocit tepla domova.

Po celé svátky byste měli mít doma – a to hlavně v kuchyni, jídelně a obýváku – pocit hojnosti. Umístěte proto všude různé misky s ovocem, cukrovím, ořechy a dalšími dobrůtkami. Celý domov se krásně provoní a vy budete mít pocit bohatosti a celkové spokojenosti. Přeměňte celý svůj domov v prostor hojnosti, radosti a štěstí. Čím silnější tento pocit budete mít, tím více si z této energie přenesete do nového roku a bude se vám více dařit.

Červená barva a zapálené svíčky dodá interiéru krásné teplo.
Červená barva a zapálené svíčky dodá interiéru krásné teplo.

Takže: šťastné a veselé 🙂

Připravte se na rok 2017, budete to potřebovat.
Připravte se na rok 2017, budete to potřebovat.

Připravte se na rok 2017 – rok Ohnivého Kohouta. Dobrá příprava se vám pro tento rok bude určitě hodit. Individuální přípravu na rok 2017 můžete absolvovat na našem semináři. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479. Vše o kurzu na zde: https://skolafengrenshui.wordpress.com/2016/12/02/seminar-rok-2017-ve-znameni-kohouta/

Zdroj: HAPPYWEEK 198

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.