PROČ DNES VŠICHNI CHTĚJÍ HLAVNĚ ŠTĚSTÍ?

Když jsme se před 10 lety začali zabývat tématy štěstí a šťastný život, bylo štěstí považováno za něco nereálného, abstraktního. Již v té době jsme ale silně cítili, že dochází k výrazné změně. Chápalo to ale jen velmi málo lidí. Ve firmách se nám jen vysmívali a instituce tomu nevěnovaly žádnou pozornost. Po deseti letech je ale všechno jinak. Štěstí se stalo celosvětovým fenoménem.

Image result for world happiness day

Dnes dokonce slavíme mezinárodní den štěstí.

Dlouhá staletí jsme žili v materiálním světě. Krásnou „hymnou“ této etapy naší civilizace je píseň od Madonny „I am material girl“ (jsem materialistická holka). Svět se postupně vyvíjel z období bídy a nedostatku do dnešní doby obrovského nadbytku. Ale ti, kteří využívají učení o energiích vědí, že základní energie Jin a Jang se stále proměňují a vyvíjejí se v cyklech. Jak se říká: jednou dole, jednou nahoře. Do roku 1864 vládly naší civilizaci (na Západní polokouli) silné Jinové energie – tedy hmota, materiální svět. Proto se civilizace zajímala hlavně o materiální blahobyt a duchovní svět se pomalu vytrácel. Dnes jsme v době, kdy začínají naopak postupně sílit Jangové energie, tedy duchovní a materiální budou stále více na ústupu.

Related image

Stále více lidí vnímá rostoucí potřebu duchovního života. Psychika lidí je vyčerpaná.

Lidé si začínají více všímat kvality, než kvantity. Budou více dávat důraz na duchovní a morální hodnoty, než na materiální zabezpečení. A právě proto přichází na svět otázka štěstí. Lidé si začínají uvědomovat, že materiální svět je sice fajn, ale nestačí. Víme, že pět aut nám nepřinese více štěstí, než dvě auta. Přicházíme pomalu na to, že stres, velká únava a vyčerpání přichází právě díky přebytku. Čím více toho máme, tím více věcí, aktivit a majetku nás vyčerpává.

Image result for happiness world report 2016

Světové organizace dokonce vydávají roční Zprávy o světovém štěstí, kde měří štěstí v jednotlivých státech.

Otázkou štěstí se tak již nezabývají jen lidé, kteří se věnují duchovnímu životu. Štěstí velmi silně studují i velké korporace jako je např. Virgin. Velké university provádějí řadu výzkumů na téma štěstí. A všichni zjišťují, že právě štěstí je velkým fenoménem, který bude posouvat lidstvo na vyšší úroveň v budoucnosti. Štěstí se tak stává novou důležitou hodnotou lidského života. Je to nový a velmi silný trend. Štěstí a jeho úroveň bude hlavním kritériem úspěchu. Nebudeme již měřit svůj úspěch penězi, majetkem a mocí ve společnosti. Budeme vše měřit mírou štěstí, které prožíváme. Štětí stojí na třech základních pilířích, které vyučujeme v naší Akademii štěstí: rovnováha, růst a naplnění. Rovnováha je základem pro přirozený růst (tedy růst, který vás nevyčerpává) a umožňuje dosáhnout naplnění. To vše se můžete naučit: poznat sami sebe (svůj osobní Astrotyp), nastavit si základní životní rovnováhu (všech základních oblastí života) a nastavit si svoji životní cestu vedoucí k vaší životní vizi, k vašim cílům a snům. To je nový trend moderní civilizace. To vše vás naučíme v naší Akademii štěstí – více ZDE.

Využijte náš další zajímavý seminář Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život. Vše o semináři se dozvíte ZDE. Přihlášky zasílejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479. Můžete také vyplnit tento jednoduchý přihlašovací formulář:

Vše o semináři se dozvíte na této stránce

Více HAPPYWEEK 209

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.