JAK SI MÁTE SPRÁVNĚ ŘÍDIT SVŮJ ŽIVOT?

Stále mnoho lidí věří tomu, že život s nimi zatočil. Že příčinou jejich neštěstí a neúspěchu jsou ostatní lidé, podmínky, do kterých se narodili, různé instituce atd. Nechávají situace, ve kterých se nacházejí, ovládat jejich životy. Ale je tomu skutečně tak? Ovládají váš život vnější okolnosti? Rozhodně ne.

Vy jste ti, kdo drží volant života a rozhodujete tak o celé jízdě.

Jack Canfield, jeden ze největších současných koučů a konzultantů (také autor několika světových bestsellerů podle New York Times), hovoří o velmi jednoduché rovnici: S + R = V

  • S = situace
  • R = reakce na situaci
  • V = výsledek

Tato rovnice říká, že každý člověk prochází nějakou situací. Na tuto situaci reaguje a tím vytváří daný výsledek. Matematicky řečeno (omlouvám se všem, co nemají rádi matematiku) je situace konstantou (tedy neměnnou) a vaše reakce je pak proměnou (můžete na danou situaci reagovat různě). Je-li situace konstantou, není možné ji měnit. Naopak, je-li reakce proměnnou, měnit ji můžete. A to je případ, kdy máte na vybranou. Zde dochází k vašemu vlastnímu rozhodnutí: jak budete na danou (neměnnou) situaci reagovat. Vaše reakce pak vede k výsledku. Dá-li vám někdo sto tisíc korun, je to situace, na kterou budete reagovat. Když si za tyto peníze koupíte nové oblečení, je to vámi zvolená reakce a výsledkem je, že máte skříň plnou nových věcí. Na stejných sto tisíc však můžete reagovat také tak, že je investujete. Výsledkem pak může být např. zisk dvacet tisíc. Stejná situace, různé reakce, rozdílný výsledek.

Image result for decision

Vaše rozhodnutí za vás nikdo jiný neudělá. Výsledek je dán tím, jak se rozhodnete.

Pro váš život je tedy velmi důležité si uvědomit, že to jsou vaše reakce, vaše rozhodnutí, které vedou k finálnímu výsledku. Nemá cenu si stěžovat na situaci. Tu nezměníte. Ale umíte změnit její vliv na váš život a to tím, jak na tuto situaci budete reagovat. Můžete ji využít, nebo také „propásnout“. Úspěšní lidé vidí v každé situaci příležitost k něčemu. Hledají, jak jim daná věc může pomoci dosáhnout toho, co chtějí. A protože víte, že vše je Jin i Jang, je jen na vás, kterou z těchto dvou energií využijete. Někdy se vám bude více hodit jinová energie, v jiném případě naopak ta jangová. Pokud víte, co chcete, jaký je váš cíl, čeho chcete dosáhnout, pak také víte, co potřebujete k tomu, abyste se k cíli dostali. A to ovlivňuje vaše rozhodování, váš výběr, vaší reakci na danou situaci. Víte-li co je váš cíl, pak také dokážete každou situaci zhodnotit a zjistit, čím vám daná situace může k cíli pomoci a toho můžete využít. Pokud ale nemáte žádný sen, vizi nebo cíl, pak v žádné situaci nebudete vědět, jak se zachovat. Protože nevíte, co potřebujete. Tím si ale vytváříte život, ve kterém se v každé situaci začnete „plácat“, protože nebudete vědět, jak ji řešit. Za to však nikdy nemůže ta situace sama. Opět za to můžete jen vy sami, protože vy nevíte, co potřebujete a proto také nevíte, jak se máte zachovat. I žádná reakce je reakce. A právě vaše reakce je to, co ovlivní konečný výsledek. Zapamatujte si dobře tuto rovnici: S + R = V. Díky ní budete dosahovat takových výsledků, které potřebujete k dosažení svého cíle.

Zveme vás na další zajímavý seminář Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život, který navazuje na naši novou knihu (více o knize ZDE):

Jak máte žít svůj život vám poradí naše nová kniha. Koupit ji můžete ZDE.

Vše o semináři se dozvíte ZDE, na této stránce. Přihlášky na seminář nám posílejte na dasa@byu.cz nebo se můžete přihlásit telefonicky na 602 556 479. Můžete též vyplnit tento jednoduchý formulář:

Vše o semináři se dozvíte na této stránce

Více v HAPPYWEEKu 209

 

Uložit

Advertisement

One thought on “JAK SI MÁTE SPRÁVNĚ ŘÍDIT SVŮJ ŽIVOT?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.