JARNÍ NEMOCI

Jaro je krásné. A to z mnoha důvodů. Dny se začínají prodlužovat. Vstáváme již do světla a to je velmi příjemné. Slunce více svítí a dokonce i začíná hřát. Život se probouzí k životu. Po dlouhé a ospalé zimě přichází opět život a aktivita. Chce se nám žít.

Related image

Aby se nové prodralo k životu, je k tomu třeba opravdu silné, až agresivní energie.

Ano, je to tak. Jaro je tady. Přichází díky velmi silným, razantním až agresivním energiím. Jaro je začátek nového života. A každý nový život přichází na svět jen díky tomu, že si umí cestu na světlo prorazit. Průrazné energie jara tak umožní slabým a křehkým sněženkám, aby si prorazily cestu tvrdou hlínou, pupenům stromů, aby prorazily obal větviček atd. Bez této agresivity by nový život nevznikl. Až potud je tedy agresivity jara velmi pozitivní a jsme za ni rádi. Ale každá strana má své dvě strany. Tak, jako agresivní energie umí život dát, dokáže ho i vzít (nebo velmi oslabit). Jak víte, energie jara patří k fázi Dřevo a k ní patří energie větru. A o větru zase víte, že na základě Klasické čínské medicíny (ze které vychází Tradiční čínská medicína), že je tzv. „nositelem tisícero nemocí“ (tisícero znamená všech). A protože je jaro obdobím (nebo-li fází) větru, je třeba se před ním velmi dobře chránit. Tak, jako umí díky razantním energiím Dřeva vzniknout nový život, umí i si i vítr prorazit cestu do vašeho těla a vnést do něj různé viry apod. Proto je také jaro obdobím velkých epidemií (stačí se podívat na letošní ptačí chřipku).

Related image

Agresivitě a rychlému šíření energií na jaře se neubrání ani vaše tělo, pokud ho sami nechráníte.

 

I když vás slunce láká, abyste sundali své šály, bundy a svetry a jen tak v tričku či blůze čerpali jeho krásné teplé paprsky, nedělejte to. Tělo je po dlouhé zimě poměrně oslabené. Navíc se díky jaru otevírá a tím oslabuje svoji obrany schopnost. Tím, že své tělo přestanete chránit oblečením, zvyšujete riziko toho, že vás „napadne“ vítr, prorazí si lehce cestu skrze oslabenou imunitu dovnitř a vnese vám do těla škodlivé látky, které způsobí nemoc. Takže i když „jaro volá“, nenechte se ošálit. Dále noste teplé oblečení a hlavně šály a šátky. Vítr nejlépe proniká právě vaší šíjí a krk je tou cestou, kudy vstoupí do těla. Na skutečné teplo si musíte ještě pár týdnů počkat.

Zveme vás na další zajímavý seminář Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život, který navazuje na naši novou knihu:

Vše o semináři se dozvíte na této stránce

Vše o semináři se dozvíte ZDE, na této stránce. Přihlášky na seminář nám posílejte na dasa@byu.cz nebo se můžete přihlásit telefonicky na 602 556 479. Můžete též vyplnit tento jednoduchý formulář:

 

Více HAPPYWEEK 209

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.