NAUČTE SE ODPOČÍVAT – PRODLOUŽÍTE SI ŽIVOT

Hektická doba. Rychlé tempo. Stres. Panika. Heslo: nemám čas. Realita: nestíhám. Pocit: únava. Šílená únava. Ano, žijeme v době, kdy je toto běžnou realitou mnoha (spíše většiny) lidí. Neumíme pracovat s energií času.

Pár minut odpočinku každý den vám prodlouží život až o několik let.

Opravdu toho musíte stihnout každý den tolik? Opravdu je vše to, co děláte tak důležité pro váš spokojený, naplněný a šťastný život? Jste si jistí, že vše to, co každý den děláte, vám pomáhá dosáhnout štěstí v životě? Je váš život šťastný?

Díky naší dlouholeté praxi s našimi klienty dnes můžeme zodpovědně říci, že u naprosté většiny lidí je jedinou odpovědí na výše uvedené otázky: NE. A potvrzují to mnohé moderní výzkumy. Opravdu toho nemusíte dělat tolik pro to, abyste byli v životě šťastní. Naopak, přemíra aktivit a to, že neumíte pracovat s energií času jsou těmi příčinami, proč nejste šťastní. Kdo by také mohl být šťastný s neustálým pocitem: mám toho moc, nestíhám….? Nikdo.

Image result for mess in life

„Ukliďte“ si ve svém životě a zbavíte se úplně zbytečných starostí, které vás jen vyčerpávají.

Když si uděláte pořádnou inventuru svého života a toho, jak žijete, zjistíte, že často až 2/3 toho, co děláte, je naprosto k ničemu. Nevedou totiž k vašemu štěstí. A proč dělat věci, které vás jen unavují a nic příjemného vám do života nepřinášejí? Jaký to má smysl?

Pokud si opravdu upřímně zhodnotíte prospěšnost svých aktivit pro svůj život, budete moci mnohé z nich ze života vypustit. A ty, co vám zbudou se naučíte dělat lépe, efektivněji a hlavně ve správný čas. Pokud se vám toto podaří, pak si musíte mezi své činnosti naplánovat řádný odpočinek. Spát průměrně 5-6 hodin denně opravdu nestačí. Pokud si to neuvědomujete dnes, možná si to uvědomíte za pár let, až vás dostihne nějaká nepříjemná choroba a vy se budete ptát: proč se to muselo stát zrovna mě? Vězte, že častou odpovědí bude právě to, že jste nedostatečně odpočívali. Vaše tělo není nastaveno na 100% výkon 12 a více hodin denně. Poměr vaší aktivity vs. odpočinek závisí na vašem Astrotypu. Pokud jste více aktivní typ, pak by měl být tento poměr více ve prospěch aktivních činností. Naopak, jste-li pasivní typ člověka, měli byste více času věnovat odpočinku a pasivní činnosti (nebýt proaktivní, ale spíše reaktivní). Nicméně každý člověk, bez ohledu na Astrotyp, musí trávit dostatek času odpočinkem. Základem je spánek. Každý den byste měli spát nejméně 8 hodin. Spát byste měli chodit kolem 22. hodiny, každopádně nejpozději byste měli být v posteli před 23. hodinou. Dalším důležitým (a můžeme klidně říct životně důležitým) odpočinkem je „siesta“ po obědě a večeři. Po vydatném jídle musí tělo odpočívat, aby mohlo svoji energii věnovat dobrém zpracování přijaté potravy. Tento odpočinek by měl trvat 30 minut. „Šlofíčka“ po obědě opravdu nepodceňujte. Výrazně ovlivňuje např. délku všeho života. Pokud totiž při zpracování jídla tělo musí vydávat ještě další energii na vaší činnost, sahá si pro ni do tzv. základní energie, kterou máte určenou pro délku vašeho života. A tím si tuto délku zkracujete.

Image result for seasons

Délka odpočinku se mění v závislosti na ročním období. V zimě má být nejdelší.

Odpočinek a jeho délka také souvisí s ročním obdobím. V zimě máme převážnou část času trávit pasivně. Naopak v létě se délka naší aktivity zvětšuje. Ale ani v létě bychom neměli vynechat siestu a osmihodinový spánek.

Pokud máte pocit, že odpočívat nepotřebujete, vězte, že to za pár let pocítíte. Ale to již bude pozdě, protože velká část vaší životní energie již bude vypotřebována a vám již bude jen a jen chybět. Nečekejte do doby, kdy se dostaví nenávratný nedostatek energie. Začněte si ji chránit a šetřit již dnes.

Zveme vás na další zajímavý seminář Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život, který navazuje na naši novou knihu:

Tato kniha vám pomůže odhalit vaše pravé JÁ, ale také ostatních lidí.

Vše o semináři se dozvíte ZDE, na této stránce. Přihlášky na seminář nám posílejte na dasa@byu.cz nebo se můžete přihlásit telefonicky na 602 556 479. Můžete též vyplnit tento jednoduchý formulář:

 

Vše o semináři se dozvíte na této stránce.

Více HAPPYWEEK 210

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.