DĚTSKÝ POKOJ – část 1

Nedávno jsme nahráli videa a napsali články v Blesku pro ženy o správném nastavení interiéru dětského pokojíčku. Zmínili jsme se, že právě dětský pokoj je jedním z nejsložitějších interiérů vůbec. Článek i video můžete najít zde:

http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vyvoj-ditete/465677/detsky-pokoj-podle-feng-suej-co-do-nej-patri-a-co-musi-okamzite-pryc.html

https://youtu.be/o5iu43ofpno

Část na hraní musí být pestrá, rozmanitá a barevná.

Proč je dětský pokoj tak složitý? Je to z toho důvodu, že musí v určitém věku dítěte plnit tři důležité funkce:

1.Hra a zábava

2.Učení – škola

3.Odpočinek, regenerace, spánek

Bohužel, tyto tři funkce mají úplně odlišné energie a jsou často i ve vzájemném konfliktu. V dnešním HAPPYWEEKu si řekneme více o první funkci: hra a zábava.

Všechny děti (bez ohledu na jejich Astrotyp – analýzu typologie, charakteru osobnosti, silné stránky a určení přirozeného talentu vašich dětí si můžete objednat na dasa@byu.cz nebo teleonicky na 602 556 479) mají velmi silnou energii Dřeva. Je to energie hravá, zábavná, kreativní, velmi aktivní a „inovátorská“. Proto si děti musí hrát, poznávat okolní svět, být kreativní při jeho zkoumání a také odčerpávat svoji aktivní energii. Pokud ji dítě nevyčerpá, projevuje se pak zvýšenou nepozorností, tím, čemu se dnes „moderně“ říká ADHD apod. Aby mohlo dítě tuto silnou (a někdy až agresivní) energii Dřeva využívat, musí k tomu mít dostatečný prostor.

Image result for children's room

Děti musí svoji aktivní energii vybít hrou, pohybem a zábavou. K tomu potřebují prostor.

Místo na hraní proto musí být co nejvíc volné. Energie Dřeva je chaotická. V místě na hru tak mohou mít roztahané své hračky, různé hry apod. Tato část pokojíčku by měla být velmi barevná a dětská. Děti zde mohou mít své vlastní výkresy, nebo obrázky s motivy pohádek apod. Rozhodně se nesnažte dětský pokoj zařídit „jako pro dospělého“. Děti s dospělou energií opravdu nemají nic společného. I když přes den může být tato část pokoje neuklizená, je důležité, aby se vše uklidilo před tím, než jde dítě spát. Ke spánku potřebuje klid a to chaotická energie neumožňuje. Rozhodně hračky za děti sami neuklízejte. Veďte je k tomu, aby uměly samy udržet pořádek. Pravidla a jistý řád pomáhá děti se zklidňovat, což je před spaním velmi důležité.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign, cernakinteriordesign.wordpress.com, cernakinteriordesign.webs.com

Více HAPPYWEEK 219

Uložit

Advertisement

One thought on “DĚTSKÝ POKOJ – část 1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.