VÁŠ ŽIVOT NENÍ O VÁS. JE O VŠECH TĚCH, KTERÝCH SE VÁŠ ŽIVOT DOTKNE.

Krásný popis smyslu života najdete v tomto krátkém videu. Smysl života je zde obsažen v jedné jednoduché větě. Geniální 🙂

 

Základní přírodní zákon hovoří o „zachování života.“ Vše v přírodě je tak nastaveno. Všichni živočichové (ale i rostliny a vše ostatní živé) žijí tak, aby nejen sami přežili, ale aby také zajistili pokračování života. Člověk je součástí přírody, takže to samé platí i v životě člověka. Mnohá staletí se tak člověk soustředil hlavně na materiální zabezpečení – bezpečí (ochrana života) a potravu. To se postupem času začalo přesouvat k něčemu, čemu říkáme „hromadění majetku“. Majetek představoval jak bezpečí, tak dostatek jídla. Ale protože člověk má tendence přehánět, tak i hromadění majetku přerostlo „zdravou“ míru a dnes míra majetků je spíše hrozbou pro budoucnost lidstva, než základem bezpečí a potravy.

Dávat a pomáhat je daleko více naplňující, než brát.

Jak ale víme, člověk je také tvor duchovní. Jak říkají moudří lidé: nejsme tělo s duší, ale duše, která má tělo. A protože jsou naše materiální potřeby již dobře naplněny (díky vyspělé moderní civilizaci), začínají se naše potřeby obracet jiným směrem – k duchovnímu životu. Duchovní energie je to, čemu říkáme Jang. A to je energie funkce (naopak Jin je forma, hmota). Proto se stále více zajímáme o naše „fungování“ v životě. Ale ani zde nenacházíme nic nového, převratného. Naopak, znovu a znovu se vracíme ke staré moudrosti. Lidé již před mnoha tisíci lety řešili smysl života a našli ho. Bylo to ale v době, kdy převládala potřeba přežití a proto se lidé zbývali hlavně hmotnými potřebami. Co víme díky dávné moudrosti, ale i díky moderní vědě, je fakt, že člověku dělá daleko větší radost a dobrý pocit, když dává, než když bere. A tak je jasné, že jsme nepřišli na svět brát, ale dávat. Každý člověk se narodí s darem, kterému říkáme přirozený talent. Je to dar, který nedostává pro sebe samotného, ale pro to, aby tímto darem obdařil všechny ty, kterým tento dar chybí a v životě ho potřebují. A tak smysl života není o tom, abychom se starali o sebe, ale abychom se starali o druhé.

Image result for helping others

Zkuste jen někomu pomoct přejít ulici a uvidíte, jak se vaše energie krásně změní. Pocítíte radost, naplnění i štěstí. Budete se cítit lepším člověkem.

Každý z vás jste zažili pocit, kdy jste někomu, koho máte rádi, dávali dárek. A určitě si pamatujete na krásný, až blažený pocit, pokud váš dárek udělal dotyčné osobě radost. Je to pocit daleko blaženější a krásnější, než který prožíváte, kdy sami dárek dostáváte. Stejný pocit zažíváte, když někomu pomáháte, aniž byste za to očekávali odměnu. Stačí pomoct starému člověku přejít rušnou ulici, nechat sednout starou ženu v dopravním prostředku, naučit někoho něco prospěšného…… To je energie dávání. Je daleko příjemnější, než energie braní. Čím více dáváme svému okolí, tím spokojenější se cítíme. To je pravým smyslem našeho života, dávat svému okolí, postarat se o své blízké a pomoci svému světu (může to být klidně jen vaše ulice, komunita, čtvrť nebo vesnice – nemusíte měnit hned celý svět) být lepší, kvalitnější. To je nejsilnější pocit naplnění, který můžete prožít. A jen naplnění přináší skutečně štěstí do života.

Přihlaste se na naše nové podzimní kurzy. Při platbě do 16.7. 2017 SLEVA 15%

Více HAPPYWEEK 221

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.