NE VODĚ V PLASTU

Stále více lidí se snaží žít zdravě. Dodržují zdravý životní styl, sportují, chodí do přírody a hlavně se snaží jíst zdravě. O zdravém jídle se toho dočtete hodně. Ale co o zdravém pití?

Related image

Voda je zdrojem života a její kvalita ovlivňuje i jeho kvalitu.

O tom toho zase až tak moc nevíme.  Většinou se zdůrazňuje pitný režim, který nám říká, že bychom (v závislosti na naší tělesné konstituci) měli vypít cca 2 l denně. V létě bych se nebál říct, že i více. Co už ale není tak jasné je, co to máme vlastně pít. Zdůrazňuje se voda. Někdo přidává čaje, někdo bylinkové čaje. Jiní zase hovoří o džusech, ovocných a zeleninových šťávách. Někdy zazní i vývar…. Ještě méně se hovoří o tom, kdy máme pít. Ráno, dopoledne, odpoledne? Před jídlem, po jídle, mezi jídly (to již naštěstí víte z předchozího článku 30 min před a 30 min po). Ale téměř se nemluví o tom, z čeho máme pít.

Plasty mohou kvalitu vody výrazně zhoršit. Hlavně na přímém slunci.

Čemu byste se rozhodně měli vyhnout jsou plastové nádoby. Ty bohužel mezi běžnými obaly dominují. Bohužel ale patří mezi ty nejméně vhodné. A nejhorší to s nimi je právě v létě. Pokud je plastový obal delší dobu vystaven většímu teplu, pak se z něj mohou do nápoje dostat látky, které naše tělo rozhodně nepotřebuje. Někdy tak můžete slyšet nebo číst, že je nemáte nechávat na slunci a tím to vyřešíte. Viděli jste ale někdy, kde se tyto nápoje skladují a jak se přepravují? Často na paletách stojících na rozžhaveném asfaltu či betonu u výrobce nebo u skladů přepravce. Často tam stojí mnoho dnů právě na otevřeném slunci. Takže i pokud si tento nápoj doma před sluncem chráníte, byl již pravděpodobně kontaminován dávno předem. Měli byste si tedy rozmyslet, jestli své nápoje příště koupíte v plastovém obalu.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – ZAČÍNÁME V ZÁŘÍ

Více HAPPYWEEK 226

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.