RODINA V ZÁŘÍ – DĚTI HRAJÍ PRIM

Nejvíce energie v září zaberou vaše děti. Těm byste v tomto měsíci měli věnovat co nejvíce pozornosti. Práce s dětmi může být v září poměrně vyčerpávající. Jak víte, děti patří k tzv. energii Dřeva. To je energie uvolněná, hravá, nepozorná, nesoustředěná, chaotická a neposlušná. Ráda si dělá, co chce.

Děti jsou energie chaosu, škola energie řádu. Jak je sladit dohromady?

Energie Kohouta jsou téměř opačné. Jsou zaměřené na detail, na určitou formu, řád, pořádek a soulad. Snad i proto začíná školní rok právě v září, neboť základní energií školy je právě řád a pořádek. Vaším úkolem je usměrnit dřevěné energie dětí tak, aby se pomalu ale jistě začaly tomuto řádu přizpůsobovat. Z vlastní zkušenosti víme, jak je to těžké. Děti jsou navíc rozdováděné z letních prázdnin, kdy vládnou energie velmi uvolněné a řád byste v nich hledali jen velmi těžko. Musíte tedy zvládnout nejen děti samotné, ale i dávku letní energie, kterou si přináší s sebou do nového školního roku. Učitelé to moc dobře vědí a často pro ně bývá právě září tím nejtěžším měsícem, kdy mají s dětmi nejvíce práce. Naštěstí dřevěná energie se podobá mladému proutku a ten, jak víte, se dá ohýbat. Kov přináší systém a řád. Měli byste si proto pro své děti vytvořit plán „postupné přeměny“, který je sám navede z bláznivé energie Dřeva a léta do energie pořádku a řádu. Kovové energie vyžadují postupný posun. Tj. není dobré chtít vyřešit vše hned najednou. Proto své děti na školu a její řád zvykejte postupně. Pomalu omezujte jejich volnost a hravost a postupnými kroky do jejich života dávejte stále více řádu. Ideální je, když si na celý měsíc uděláte plán po jednotlivých dnech. Na každý den si s dětmi naplánujte nějakou další povinnost, kterou musí splnit. Postupná příprava na školu a její systém jim umožní, aby do tohoto řádu „vklouzly“ pozvolna a nenásilně. A protože jsou to děti, můžete tak jejich „proutek“ postupně ohýbat dle potřeb školy.

Velmi dobrou „pomůckou“ je jejich dětský pokojíček. Ten postupně (společně s dětmi) přetvořte v prostor, který má daný řád a ve kterém je důležité dodržovat určitý pořádek. Systém a řád musí panovat hlavně v místě, kde se dítě učí a kde má uložené věci do školy. Tam nesmí vládnout žádný chaos.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY

KURZ LIFE COACH

https://skolafengrenshui.wordpress.com/life-coach-kurz/

https://youtu.be/QpQkPCfNCEQ

https://youtu.be/N9LUXo5J7h4

KURZ FENG SHUI PRO PROFESIONÁLNÍ PORADCE FENG SHUI

https://skolafengrenshui.wordpress.com/kurz-feng-shui-pro-pro-poradce-feng-shui/

KURZ FENG SHUI PRO VÁŠ ŽIVOT

https://skolafengrenshui.wordpress.com/feng-shui-pro-vas-zivot/

ZVEME VÁS NA NAŠE PŘEDNÁŠKY

FENG SHUI – ABY SE VÁM DAŘILO VE VŠECH OBLASTECH ŽIVOTA – 11.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20409-feng-shui-aby-se-vam-darilo-ve-vsech-oblastech/

FENG SHUI – POZNÁNÍ SEBE SAMA, ROZVÍJEJTE SVŮJ PŘIROZENÝ TALENT 18.9. v 19.00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20410-feng-shui-rozvijejte-svuj-prirozeny-talent/

FENG SHUI – PROSTOR PRO ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHU 25.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20411-feng-shui-prostor-pro-zivotni-rovnovahu/

Více v zářijovém HAPPYWEEKu

 

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.