CHCETE-LI POSILOVAT SVÉ JÁ, MUSÍTE PRO TO VYTVOŘIT SPRÁVNÉ PROSTŘEDÍ

Důležitost vašeho já nemusíme vůbec zdůrazňovat. Pokud chcete, aby se vám v životě dařilo dobře, pak se musí dařit právě vašemu já. Abyste toho dosáhli, musíte své já velmi dobře znát.

Jak na to? Můžete se inspirovat moudrostí přírody. A není to vůbec složité. Stačí si vyjít na krásnou procházku, dívat se kolem a uvědomit si, jak to vše krásně funguje. Samo, od sebe, bez zbytečného úsilí, stresu a námahy. Vezměte si například nějakou květinu. Aby vyrostla, musí se její semínko zasadit na správné místo, do toho pravého prostředí, které bude této květině vyhovovat. Prostředí je důležitým zdrojem energie pro to, aby semínko mělo sílu vyklíčit a aby z něho květina mohla vyrůst. Místo, kde se semínko usadí je tak klíčové pro to, jak se budoucí květince bude dařit.

Related image

I energie vašeho já může rozkvést, jako krásná květinka, když budete žít ve správném prostředí.

 

Ale jen správné místo nestačí. Semínko se na toto místo musí dostat také ve správný čas. Jen v určitém období totiž bude fungovat to, že semínko vyklíčí a rostlinka poroste, pokvete a přinese plody. Čas je tak důležitou energií funkce. Pokud by se semínko na správné místo dostalo např. v mrazivém období, mohla by květina zahynout dříve, než by stačila rozvíjet svoji krásu. Kdyby semínko dorazilo na správné místo až na konci sezony, neměla by květinka dostatek času na to, aby se plně rozvinula. Pak by nemusela rozkvést, nebo by nebyla dostatečně opylována a nepřinesla by žádné plody atd.

Related image

Abyste v životě dosahovali i bohaté úrody, musíte tomu dát správný čas.

Z tohoto příkladu je tedy jasné, že pro to, aby se v přírodě něčemu skutečně dařilo, jsou nutné dvě podmínky: prostor a čas. To správné místo a čas můžete určit pouze v případě, pokud víte, o jakou rostlinku se jedná. Každá rostlinka potřebuje pro svůj růst jiné podmínky. Takže než začnete řešit, jak rostlinku správně vysadit, musíte nejprve mít jistotu, že víte, co to vlastně sázíte.

A to samé platí i pro vás a vaše já. To je ve své podstatě tím semínkem, ve kterém je potenciál obrovského růstu a prosperity. O toto své semínko se musíte starat tak, abyste mu vytvořili ty nejlepší podmínky pro jeho rozvoj. Abyste to ale mohli udělat správně, musíte nejprve vědět, jaké to vaše semínko je. Vaše já je energie a ta potřebuje ty správné zdroje a podmínky pro to, aby se mohla rozvíjet, posilovat a růst. Pokud tyto podmínky nevytvoříte, můžete svoji energii úplně oslabit a v nejhorším případě i úplně zničit a vůbec se neprojeví.

Špatně nastavené prostředí vás může úplně vyčerpat.

V předchozím článku jsme psali o tzv. hierarchii smyslu života (více ZDE). Ta začíná právě poznáním sebe sama, svého já. Musíte znát svoji energii, abyste věděli, jak ji můžete posilovat a jak ji rozvíjet. Pokud znáte své já, pak také budete vědět, jaké prostředí pro jeho rozvoj máte vytvořit. Prvním krokem je tedy jasná poznání svého já. Je to váš talent. Aby se správně rozvíjel, musíte jít ještě o krůček dál. Musíte ho také velmi dobře definovat. Musíte mu určit a posléze vytvořit styl. Jako je rozdíl mezi kopretinou a růží (i když v obou případech se jedná o květinu), bude rozdíl vašeho stylu talentu od stylu jiného člověka. Mohou být dva lidé se stejným základním talentem, např. houslisté. Ale styl jejich hraní může být dramaticky odlišný. Nemusíme chodit ani daleko, abychom si to jasně představili. Stačí se podívat na naše dva skvělé houslisty Jaroslava Svěceného a Pavla Šporcla (porovnejte si např. jejich webovou prezentaci: Svěcený x Šporcl). Oba mají podobný talent, ale jeho projev, jeho styl je velmi odlišný.

Image result for blue violin

I klasický hudební nástroj změní energii, pokud změníte jeho styl.

Styl je velmi důležitý pro rozvoj vašeho já. Je to energie Jangu, která umožňuje funkci. Proto je tak velmi důležitý ve světě umělců. Podporuje rozvoj jejich talentu a jejich výkonost. Styl ale není důležitý jen v „showbusinessu“. Je velmi důležitý při jakémkoliv rozvoji. Ve světě byznysu je základem úspěchu. Styl je to, co odlišuje podobné výrobky od sebe a vytváří si okruh svých zákazníků (fanoušků). Nejlepším moderním příkladem je firma Apple. Styl této značky je důležitější, než technické parametry. A dnes je to nejhodnotnější firma na světě. I vám styl pomůže k tomu, abyste lépe rozvíjeli svůj talent a svým osobitým stylem ho podporovali. Houslistů je hodně, ale jen pár je těch, které jsou pozváni na velké koncerty. A právě styl často rozhoduje o tom, který z nich bude na danou akci pozván. Věnujte svému stylu opravdu velkou pozornost. Je to silná energie, která vám pomůže v růstu a rozvoji svého talentu a k jeho celkové prosperitě.

Image result for style

Stačí změnit styl a změní se celá energie. Správný styl vám může energii dodat a posílit.

Aby se ale váš styl ujal a mohl růst stejně jako rostlina ze správně zasazeného semínka, musíte si pro tento styl vytvořit i to správné prostředí. Toto prostředí bude dodávat vašemu já energii. Bude ho posilovat a umožňovat jeho rozvoj. Vaše já a jeho styl tak musí být v prostředí, které ho bude rozvíjet. Pokud si zvolíte styl uvolněný, spojený s přírodou, pak se vám nebude moc dařit v prostředí hektického velkoměsta. Chodit v kovbojských botách a klobouku po Pařížské ulici nebude asi to nejlepší. Podobně špatně se budete cítit v lodičkách na kozí farmě apod. To, kde bydlíte, kde pracujete, v jakém prostředí se nejčastěji pohybujete, jaké si vybíráte restaurace, kam chodíte za zábavou, to vše výrazně může podpořit vaše já. Naopak, pokud prostředí nebude odpovídat vašemu já a vámi vybranému stylu, bude vás toto prostředí velmi vyčerpávat.

Váš domov musí podporovat energie vašeho já.

Když chcete žít svůj život, chcete budovat a rozvíjet své já, musíte ho „zasadit“ do správného prostředí. Nejdůležitějším prostředím pro váš život je váš domov a místo, kde pracujete. To jsou dvě prostředí, kde trávíte naprostou většinu svého života. Musíte si tedy vybrat pro svůj domov to správné místo. Musíte vědět, je-li pro vás lepší centrum města, nebo jeho okraj. Možná pro vaše já je nejlepší malá vesnička v podhůří. Dále si musíte uvědomit, zda-li je pro vás vhodnější domov v rodinném domku, nebo jestli není lepší bydlet v bytě. Co více sedí vašemu já a vašemu stylu? A jak má být váš domov zařízen? Stroze, chaoticky, moderně, nebo tradičně? Kde se vašemu já bude dařit nejlépe?

Nezapomínejte na to, že prostředí (tedy prostor) není jen to, jak prostor běžně vnímáme – tedy nějaké místo. Prostor je i vaše oblečení. To velmi silně působí na energii vašeho já. V oblečení trávíte naprostou většinu svého života. Oblečení může výrazně podpořit vaše já a váš styl, nebo ho naopak úplně zničit. Stačí si uvědomit, jak je móda silným a vlivným oborem. Není to náhodou. Lidé si již od začátku uvědomovali, že oblečení je pro jejich život důležité. Opravdu vám může velmi silně podpořit vaše energie. Jde o styl, střih, značku, barvy i materiál. To vše jsou energie, které můžete velmi dobře využívat pro svojí podporu. Muži vědí, jaké „divy“ dokáže vytvořit jen správná barva kravaty pro danou příležitost. Ženy zase vědí, jaký rozdíl je v přiléhavých či volných šatech. Je to úplně jiný pocit, jiná energie. A stejně jako interiér utvářejí doplňky a detaily, úplně stejně tak utvářejí výslednou energii vašeho oblečení. Je rozdíl mezi mohutným náhrdelníkem a decentním jemným řetízkem. Pokud si s oblečením a doplňky hezky vyhrajete, získáte tak velmi silný zdroj energie pro své já. Nemusí jít o drahou módu. Jde o správný styl, správný materiál a barvy.

Related image

Střih, tvary, bary a materiály – to vše vytváří energii, které vaše já může posílit, nebo oslabit.

Budete-li pro své já vytvářet to správné prostředí, budete se rozvíjet automaticky. Porostete sami bez zbytečného úsilí a námahy. Stejně tak, jako sama roste květina, která byla zasazena do správného prostředí ve správný čas. Buďte krásnou květinou a pečujte o ní. Vyplatí se vám to.

A jaké je to vaše pravé já? Objednejte si u nás analýzy vaší typologie a charakteru osobnosti podle Feng Shui. Ukážeme vám, co je vaše já, jaké jsou jeho energie a jak je můžete rozvíjet a posilovat. Analýzu si objednejte na dasa@byu.cz nebo 602 556 479.

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.