JAKÝ BUDE NOVÝ PREZIDENT – TYPOLOGIE 3 HLAVNÍCH KANDIDÁTŮ

S novým rokem nás čeká nejen další nové období naší životní cesty, ale také nové období prezidentského vládnutí. V lednu budeme volit nového prezidenta. Možná máte již úplně jasno, možná ještě tak trošku váháte. Podle posledních průzkumů se zdá, že karty do prvního kola jsou rozdány poměrně jasně. Na prvních třech místech se jasně drží Zeman, Drahoš a Horáček. Zdá se tedy, že ve druhém kole budeme vybírat právě z těchto pánů. Proto jsme připravili stručné profily těchto tří „horkých“ kandidátů.

Miloš Zeman

Z data narození (neznáme hodinu narození jednotlivých kandidátů) je jasné, že právě Miloš Zeman bude horkým kandidátem na znovuzvolení prezidentem. Stačí si povšimnout posledního řádku, na kterém vládne Pes. A právě Pes je vládcem celého roku 2018 (oficiálně začíná 16.2., ale jeho energie se projevují již nyní). Podobně se toto podařilo v roce 2017 Andreji Babišovi, který má v sobě energii Kohouta, a právě v roce Kohouta (2017) vyhrál volby a stal se premiérem. Zdá se tedy, že s Milošem Zemanem musíme opravdu počítat.

Co se týče jeho základních charakteristik pak v jeho typologii převažuje energie Kovu. Ta mu pomáhá vnímat detaily a chápat „rozdané karty“ v politické hře. Proto umí velmi dobře kalkulovat a uspořádat si vše tak, aby dosáhl svého. Rozhodně se nevrhá do aktivit bezhlavě. Naopak, má vše velmi dobře promyšlené a každý tah na pomyslné šachovnici má hodně dopředu promyšlený. Dalo by se říci, že je to velmi chytrý „šibal“. K tomu samozřejmě pomáhá jeho silná Opice. Ta je nejen velmi chytrá a zná řešení všech situací téměř okamžitě, ale je až „vyčůraná“. S Opicí je tedy vhodné být vždy zadobře, jinak vám vmete vše hned do tváře a nebude si s vámi brát žádné servítky. Ex-premiér Sobotka by mohl vyprávět. Problém s Opicí je v tom, že nerada řeší sama problémy. Ráda se schovává za ostatní a chce, aby problémy řešili ti druzí (stačí si připomenout Ovčáčka). To však může v krizových situacích vést ke katastrofě, protože takový prezident by se mohl stáhnout do ústraní a krizi vůbec neřešit. Spojení Psa a Bažanta dělá z Miloše Zemana velkého patriota. Není tedy divu, že si rád užívá české přírody a miluje venkov. Díky těmto předpokladům mu vždy půjde o zájmy České republiky, ale také o zájmy vlastní. Otázkou je, které zájmy u něj v té které situaci převáží. Největším problémem tohoto kandidáta je jeho zdraví. Pokud se jeho pevný Kov zlomí, může dojít k poměrně rychlému úbytku energie, což může mít i fatální následky.

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš přichází do politiky s poměrně dobrou „výbavou“. Jeho Dřevo by mohlo do politiky přinést svěží energii. Mohlo by to pomoci začít se na řízení státu a politiku začít dívat nově, novou optikou. Dá se tedy říci, že tento kandidát by mohl přinést nějaké zajímavé změny. Nepůjde o nic převratného, ani revolučního. Tomu bude bránit poměrně silná Země, která ráda hraje na jistotu a chce hlavně rovnováhu a bezpečí. Proto zavádění případných změn bude rozhodně formou dialogu a vzájemného souhlasu všech zúčastněných stran. Země mu také dává energii patriotismu a realismu. Půjde tedy o kandidáta, který svá rozhodnutí bude velmi dobře zvažovat a promýšlet. Energie Vody by mu měla pomoci správně komunikovat a vést kvalitní rozhovory s ostatními. Voda také využívá energii moudrosti a zkušeností. Těch má Jiří Drahoš poměrně dost a proto je bude umět dobře využít ve své funkci. Navíc zde má ještě slabší energii Ohně, která může být pro mnoho lidí velmi příjemná, protože se bude projevovat hlavně určitou vřelostí a bude u lidí vzbuzovat zaujetí, zájem a budou za tímto „ohněm“ chtít jít.

Zajíc umožní Drahošovi vytvářet si kolem sebe síť lidí, kteří mu budou pomáhat v jeho vládnutí. Měl by mít poměrně slušné diplomatické schopnosti – v tom smyslu, že bude umět vytvářet kontakty a správně je využívat pro svůj záměr. Navíc jeho styl jednání bude spíše přátelský a příjemný, a proto si nebude vytvářet žádné nepříjemné nepřátele. Jeho odpůrci v tom však mohou spatřovat slabost. Zde se však budou trošku mýlit, protože sílu Jiřího Drahoše přinese jeho Buvol. Pokud bude dostatečně rozhodný, pak právě Buvol mu pomůže jeho rozhodnutí prosadit. Nebude to však prosazování ze dne na den, ale spíše pomalé a dlouhodobé rozhodování. Díky tomu by Drahoš mohl do politiky přinést dlouhodobý pohled. A když se Buvol rozhodne, nikdo ho již nezastaví. Proto by Drahoš mohl být velmi silný právě v prosazování svých rozhodnutí.

Michal Horáček

Michal Horáček je takovým „neohroženým“ hráčem. Má velmi silné energie, které mu umožňují dělat velké věci a brát na sebe i poměrně velká rizika. Jeho síla a mocná energie (Drak) v kombinaci s chytrostí (Opice) mu umožňuje dobře zvládat i velmi komplikované situace (říká se, že tým složený z Draka a Opice zvládne i ty nejsložitější situace). Bohužel jeho vize a způsoby řešení mohou být mnoha lidem vzdálené. Drak vidí dál, než my „běžní smrtelníci“. Proto mnoha lidem mohou být jeho názory vzdálené, cizí či dokonce nereálné. Drak má jednu velkou nevýhodu – neumí sdělit, co vidí, co chce a proto ho lidé často nechápou a neposlouchají ho. Pochopit velké myšlenky Draka je často nad jejich síly. Tento handicap oslabí jeho pozici ve volbách. Nicméně jeho energie jsou pro výkon funkce prezidenta republiky velmi příznivé. Voda mu umožňuje posouvat věci dopředu. Je to plynutí k cíli. Proto se Horáčkovi dařilo posouvat své aktivity k úspěšnému cíli (ať již při jeho „sázkařské“ minulosti, či jako podnikateli či úspěšnému textaři) a to samé by se mu mělo podařit i při řízení státu. Dřevo mu pak dává schopnost uvažovat nově, vidět řešení v nových souvislostech a být otevřený novým návrhům. Země (stejně jako u ostatních dvou kandidátů) mu dává smysl pro rodinu, dělá z něj patriota a bude vyžadovat stabilitu a pevné základy pro rozhodování. Kov Horáčkovi pomáhá vnímat detail a pracovat s ním. Bude tak vnímat i velmi malé niance při jednání se svými partnery a bude umět jich využít ke svému cíli.

Drak dělá z Horáčka velkého vizionáře. Bude mít schopnost posouvat naši zemi o velmi velký kus kupředu. Bude se zaměřovat více na budoucnost než na minulost. V tom bude úspěšný pouze tehdy, naučí-li se dobře své vize „prodat“ nám občanům. Většina lidí jeho vize nemusí chápat, protože mohou být pro ně až příliš vzdálené. Jejich představivost tak nebude stačit a lidé mohou tyto vize vnímat jako nerealistické, a proto je zavrhnou. Podobně se mohou chovat i jeho političtí partneři. Jeho odpůrci pak tuto neschopnost vysvětlovat budou používat proti němu.

Opice je o chytrosti. Horáček v každém okamžiku ví, jaké je to nejlepší řešení. Může mít tendence problémy nechat na jiných. Ale zde by měl působit silný Drak, který by problémy mohl řešit bez obtíží. Takže úplná nechuť řešit problémy se u Horáčka projevit nemusí.

Energie Vepře je pro výkon této funkce velmi příhodná. Tyto energie se zaměřují na prospěch ostatních. Vepř má rád, když se ostatním dobře daří. Dokonce má tendenci upřednostňovat ostatní před sebou. A tak by vláda Michala Horáčka mohla být opravdu zaměřena na potřeby lidu. Michal Horáček bude chtít hlavně blaho jiných a to by bylo pro občany velmi dobré.

Možná že máte jiného kandidáta, možná se chystáte volit jednoho z těchto tří. Je to vaše volba a budoucnost na 5 let dopředu pro nás pro všechny. Tak nám všem držíme palce, abychom si zvolili dobře 🙂

 

SEMINÁŘ ROK 2018 – ROK ZEMITÉHO PSA

Zveme vás na jednodenní seminář Rok 2018 – rok Zemitého Psa. Příprava na tento rok bude důležitější, než na roky předchozí. Pes chce řád, pořádek, pravidla a vše tak, jak má být. Proto i správná příprava je velmi důležitá. Přihlaste se na dasa@byu.cz, nebo tel. 602 556 479

https://skolafengrenshui.wordpress.com/seminar-rok-2018-rok-zemiteho-psa/

SEMINÁŘ – KARIÉRA V ROCE 2018

Zveme vás na praktický seminář Kariéra v roce 2018. Rok 2018 bude přát připraveným více, než jiné roky. Čím lepší plán a strategii si vytvoříte, tím snadnější bude vaše cesta k úspěchu a naplnění vašich cílů. Proto jsme pro vás připravili tento praktický seminář, na kterém vám pomůžeme sestavit jednoduchý, ale účinný plán na celý rok 2018. Přihlaste se na dasa@byu.cz, nebo tel. 602 556 479.

https://skolafengrenshui.wordpress.com/seminar-kariera-v-roce-2018/

ZÁKLADNÍ KURZ FENG SHUI

Zveme vás na nový Základní kurz Feng Shui pro začátečníky. Začínáme 17.2. 2018. Co se v roce Zemitého Psa naučíte, to už vám zůstane na celý život 🙂 Rezervujte si místo na dasa@byu.cz nebo volejte 602 556 479.

https://skolafengrenshui.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.