FENG REN SHUI – VŠEHO MOC ŠKODÍ

Feng Ren Shui nám radí: všeho s mírou. Základem kvalitního života je rovnováha. To je stav, kdy ničeho není ani moc, ani málo. Rovnováha nám umožňuje být ve svém středu. To je stav, kdy máme nejvíce energie, kdy máme od všeho tolik, kolik právě v daný moment potřebujeme. Toto nastavení nám umožňuje být TADY A TEĎ. Jsme tedy v rovnováze mezi energií času (TEĎ) a prostoru (TADY). V tomto okamžiku a na tomto místě jsme napojeni na tzv. osu San Zai – tedy osu propojení Země a Nebes. Vše nám jde snadno, to, co děláme nás nevyčerpává, energie nás vedou k cíli bez zbytečného úsilí a vyčerpání. Je to stav, o který se neustále snažíme, když žijeme podle principů Feng Ren Shui – život vyrovnaného  člověka.

Feng Ren Shui - všeho moc škodí

V červnu vládnou nejsilnější jangové energie, energie Ohně a Koně. Jde tedy o extrémní vychýlení od rovnováhy (ta z hlediska času nastává v den rovnodennosti). V červnu nás čeká letní slunovrat. Slunce je nejvýš, den je nejdelší a noc je nejkratší. Velká převaha Jangu bude přinášet zvýšenou aktivitu. Na jedné straně bychom toho měli využít a být co nejvíce aktivní. Na druhou stranu ale silný Jang může potlačovat slabý Jin a ten se může „hroutit“. Proto bychom na Jin v tomto měsíci rozhodně neměli zapomínat. Naopak, musíme ho podpořit, aby ustál převahu Jangu bez problémů.

Jang znamená maximální aktivitu, Jin naopak maximální pasivitu (pozor ale na to, že pasivita neznamená situaci bez činnosti či bez energie – Jin je jen opačná forma energie než je Jang, ale stále je to energie). Jang nás bude tlačit do aktivit, bude chtít, abychom stále něco dělali, něčím se zabývali, za něčím se vydávali. Síla Jangu nám může způsobit to, že vůbec nebudeme vnímat potřebu Jinu (a život potřebuje jak Jang, tak i Jin). Tím ho můžeme nechat oslabit do té míry, že nás to vyčerpá. Proto se snažte na energie Jinu myslet a vědomě je posilovat. Nezapomínejte na odpočinek. Mezi jednotlivými aktivitami (Jang) si vytvářejte prostor pro přestávky a odpočinek (Jin). Dopřejte svému tělu (Jin) dostatek času pro regeneraci.

JAK SPRÁVNĚ VYUŽÍVAT ENERGIE V ČERVNU SE DOZVÍTE V NOVÉM HAPPYWEEKU ZDE:

HAPPYWEEK červen
Jak správně využít energie června podle Feng Ren Shui se dozvíte v novém HAPPYWEEKu

PŘIHLASTE SE NA ZÁKLADNÍ KURZ FENG REN SHUI

Pro velký zájem připravujeme další Základní kurz Feng Ren Shui na podzim 2019. Vše o kurzu se dozívte ZDE:

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

přehled všech seminářů, kurzů a přednášek najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.