ŽIJEME V SOULADU S PŘÍRODOU – UČME TO SVÉ DĚTI I OSTATNÍ

Článek je náš příspěvek z Facebook skupiny FENG REN SHUI. Pokud se k nám chcete připojit, přihlaste se na: https://www.facebook.com/groups/fengrenshui/

Pokud ve svém životě využíváme učení Feng Ren Shui, pak žijeme v souladu s přírodou. Poslední dobou je příroda stále důležitějším tématem po celém světě. Začíná tak nový trend, který nás vyzývá, abychom co nejvíce žili v souladu s přírodou a více se o přírodu starali. Ale to nejprve musíme vědět, jak příroda funguje. Bez toho s ní v souladu být nemůžeme.

Feng Ren Shui - děti musí přírodu milovat
Učme děti o zákonech přírody, starat se o ni a milovat ji

Aby lidé opravdu mohli žít v souladu s přírodou (a měli by, vždyť tak žili dříve a podle Vnitřní knihy Žlutého císaře, podle Feng Ren Shui a dalších učení se tak lidé dožívali dlouhého věku ve zdraví a plni vitality a byli celkově spokojení – dnes bychom řekli šťastní), musí se začít učit, jak příroda funguje. Není to ale to, co je v osnovách škol. Není to přírodopis. Tento předmět nás učí sice mnohému o přírodě, ale rozhodně ne zákony přírody, její základní fungování a systém, který v přírodě funguje a který bychom měli využívat. Naopak mám pocit, že přírodopis (tak jak je nyní vyučován) nám spíše přírodu ukázal jako něco, co je mimo náš život, že je to „něco tam venku“, co s námi nemá nic společného.

Přihlaste se včas na Základní kurz Fegn Ren Shui na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479. Více o kurzu na konci článku.

Je sice hezké, že nás ve škole učí, kde se páří velryby, z čeho se skládá květ kopretiny, čím dýchá medúza, či jakou rychlostí běhá gepard. Ale jak důležité to je pro náš život? Moc ne. Tyto informace jsou již velkou nadstavbou a mají cenu jen pro ty, kteří se chtějí danému tématu věnovat ve svém životě. Pokud se chci ve svém životě zabývat životem šelem, starat se o to, aby se jim v přírodě dařilo, pak asi má smysl vědět, jak rychle např. běhá gepard. Ale pro běžný život je to informace bezcenná.

My musíme znát základní fungování přírody. Musíme vědět, že žijeme v tzv. bipolárním světě (ve Feng Ren Shui se tomu říká Jin a Jang), co to pro nás znamená. Máme vědět, že se vše vyvíjí (rodí, rozvíjí, plodí, stárne a zaniká) v tzv. pěti fázích. Musíme vědět, že vše v přírodě se vyvíjí určitým rytmem, v daných cyklech atd. atd. atd. To jsou důležité informace pro náš život, protože stejně tak se chová i naše tělo i psychika.

Dále se musíme učit, jak funguje člověk v rámci fungování přírody. Vždyť člověk je její nedílnou součástí. Tak jako se přírodními zákony řídí každá rostlina, každé zvíře, musí se jimi řídit i člověk. Naše tělo i psychika tak fungují, ať si to uvědomujeme, nebo ne. Pokud budeme v souladu se zákony přírody žít, pak se nám musí dařit dobře. Proč? Protože vše, co je přirozené (tedy podle přírody), funguje, a co je nepřirozené (tedy proti přírodě), nefungujte. Pokud tedy žijeme v souladu se zákony přírody, chováme se přirozeně a musí se nám pak dařit dobře. Budeme zdraví, vitální a dožijeme se dlouhé věku. Tak je člověk v přírodě koncipován (víme, že tělo člověka je nastaveno na 120 let života!!!!).

Současná doba nám začíná stále důrazněji připomínat, že je nejvyšší čas opět začít žít v souladu s přírodou. Jinak lidstvo nemá šanci přežít. My sice stále hovoříme o tom, že lidé zničí přírodu. To je ale postavené špatně. Příroda se nenechá jen tak zničit. Byla tady od nepaměti a bude tu ještě dlouho i po nás. Co se ale stane je to, že pokud se nezačneme přírodě přizpůsobovat, zničí příroda nás.

Dlouho jsme žili v bludu, že si přírodu „přizpůsobíme“ lidem. Ó jak velký to omyl. To lidé se musí přizpůsobit přírodě. A pokud to neuděláme, nebude to mít špatný konec pro přírodu, ale pro nás.

Abychom mohli dále žít na této krásné planetě a v krásné přírodě, musíme se začít učit žít v souladu s přírodou a nehledat možnosti žít např. na Marsu (nebo se snad chystáme zničit další planetu????). Prostě musíme. Proto musíme vědět, jak se příroda chová. Jaké jsou přírodní zákony. Vědět, že vše, co se na naší planetě děje je určováno vesmírnými zákony. To Slunce, Měsíc, planety a další části vesmíru určují, co a kdy se na Zemi stane. Vesmír tak (zjednodušeně řečeno) určuje čas a ten zase určuje co se v daný čas má dít. Slunce tak určuje změnu dne a noci, roční období atd. Měsíc ovlivňuje chování vody a ostatní části vesmíru pak určují i další cykly, které se pak projeví fungováním přírody na Zemi. Naše planeta tak reaguje na vlivy vesmíru tím, že dává různé formy tomu, co vesmír určuje. Vesmír se tak chová Jangově (čas, co) a Země Jinově (dává všemu formu, určuje jak).

Feng Ren Shui je jedna z cest, jak se učit žít v souladu s přírodou. A je na nás, kteří podle Feng Ren Shui žijeme, abychom tyto znalosti předávali dalším lidem, aby i oni mohli žít v souladu s přírodou a mohli tak prožívat dlouhý, zdravý a naplněný život. To by mělo být poslání nás všech, kteří žijeme podle principů přírody, které nás učí Feng Ren Shui.

Nenechávejte si své znalosti jen pro sebe. Ukazujte je a učte je i ostatní. Čím více lidí začne žít v souladu s přírodou, tím lepší prostředí pro život si navzájem budeme vytvářet a všem se bude žít lépe. Musíme se odklonit od CHCEME VÍC a dát se na cestu CHCEME LÉPE. Všeho máme více než dost. Teď se musíme zaměřit na kvalitu a ta je dána přírodními zákony. Předávejte je dál. Je to jediná cesta, jak se nám bude dařit lépe.

Abychom opravdu zajistili, že lidé budou opět žít v souladu s přírodou, musíme to učit hlavně naše děti. Ty už musí vyrůstat v souladu s přírodou. Musí jí poznávat, rozumět a milovat. Aby ji mohly opravdu dobře poznat a vytvořit s k ní vztah, musí v ní trávit hodně času. Volná příroda je pro děti to nejlepší a nejpřirozenější prostředí. Tam je jim nejlépe. A pokud jim my budeme na cestě přírodou průvodci, vytvoříme nové generace, které se opět do přírody zamilují a budou žít v souladu s ní a budou o ni pečovat. Již v Bibli se píše, že nám Bůh dal rajskou zahradu pro to, abychom o ni pečovali. A to by mělo být poslání dalších generací lidí – pečovat o tuto krásnou přírodu, aby se všem dobře dařilo.

Foto: freepik.com

jak si nastavit všechny oblasti života v srpnu se dozvíte v novém happyweeku zde

HAPPYWEEK SRPEN
HAPPYWEEK SRPEN

přihlaste se včas na základní kurz feng ren shui na dasa@byu.cz nebo 602 556 479

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

kurz vision board

Naučíme vás správně si stanovit svůj cíl a jak ho dosáhnout pomocí techniky Vision Board. Vše o kurzu zde:

Kurz Vision Board
Kurz Vision Board Feng Ren Shui

zveme naše studenty na praktický seminář

Naučte se správně využívat své znalosti Feng Ren Shui v praxi. Vše o semináři zde:

Feng Ren Shui - praktický seminář
Praktický seminář Feng Ren Shui

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.