POSILUJTE SVOJI IMUNITU

Energie Kovu spojené podle Feng Ren Shui s podzimem již opravdu sílí. Známe to i z našich starých pranostik – svatá Anna, chladna zrána. A Anna má svátek již 26. července. Kov nám přináší prochládání. A právě příchod chladu je jedním z největších ohrožení pro naše zdraví.

Kov je spojen s naší imunitou. Jak jsme si „říkali“ v předchozích příspěvcích na téma Kov (níže zde ve skupině), Kov je o pevnosti a ochraně. Jeho energie nás má chránit před napadením zvenčí. Pokud využíváme správně energie času a žijeme v souladu s ročními sezonami, pak bychom měli mít z jara i léta dostatek sil, vitamínů i minerálů. Takže energie Kovu by tak měla být automaticky silná. Ale…

Feng Ren Shui - podzim: imunita
Bylinky zpevní vaši imunitu

… ale víme, že ne vždy se podaří dělat vše tak, jak máme. Proto bychom si měli sílu naší imunity v tomto období „pojistit“. Snažte se proto již nyní co nejvíce imunitu posilovat. Nejlepší je využít správnou stravu a bylinky. Tato forma dodávání energie je pro nás a naše tělo nejpřirozenější. Ze stravy jsou důležité zdroje vitamínů a minerálů. V tomto období proto jezte dostatek ovoce a zeleniny. Ale pozor, některé druhy mohou být „chladivé“. Proto není od věci spojit ovoce a zeleninu s teplou stravou. Ke Kovu také patří tzv. „štiplavá“ chuť – tj. více kořeněné jídlo. Ale i zde je důležité dodržovat zásadu: všeho s mírou.

Rozhodně můžete začít posilovat základní energii pomocí silných vývarů (slepičí, kuřecí či hovězí). Silný ale znamená, že tento vývar musíte vařit 8 hodin – tzv. dlouhá polévka. Vývar můžete konzumovat samotný, nebo si z něj udělat polévku a přidat do něj zeleninu a koření.

Z bylin pak můžete využít ty, které jsou spojeny s posilováním imunity. Je to např. echinacea, lichořeřišnice nebo např. i aloe vera. Teplé čaje s těmito bylinkami nebo kapky vám určitě udělají dobře.

Nezapomínejte také na to, že prochládání se „vkrádá“ do našeho těla. Měli bychom tedy chránit tělo před prochladnutím. Pokud nejsou opravdu teplé dny, začněte se tepleji oblékat. Rozhodně si dejte pozor na prochládání od nohou. Také se chraňte před studeným větrem a vlhkem. Chladno určitě nepodceňujte ráno a večer.

Čím silnější imunitu si vytvoříte právě v tomto období, tím lépe budete zvládat zimu, která může být pro mnohé velmi vysilující a brát hodně energie.

Základem učení Feng Ren Shui s ohledem na zdraví je prevence. Máme žít tak, abychom měli stále silnou energii, která se dokáže bránit všem napadením a uchovat naše zdraví.

jak si nastavit všechny oblasti života v srpnu se dozvíte v novém happyweeku zde

HAPPYWEEK SRPEN
HAPPYWEEK SRPEN

přihlaste se včas na základní kurz feng ren shui na dasa@byu.cz nebo 602 556 479

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

kurz vision board

Naučíme vás správně si stanovit svůj cíl a jak ho dosáhnout pomocí techniky Vision Board. Vše o kurzu zde:

Kurz Vision Board
Kurz Vision Board Feng Ren Shui

zveme naše studenty na praktický seminář

sEMINÁŘ JE JIŽ TÉMĚŘ PLNÝ. ZBÝVÁ JEN PÁR MÍST. HLASTE SE PROTO CO NEJDŘÍVE NA DASA@BYU.CZ NEBO NA 602 556 479, ABYCHOM VÁM MOHLI REZERVOVAT MÍSTA A DODAT PODKLADY K SEMINÁŘI.

Naučte se správně využívat své znalosti Feng Ren Shui v praxi. Vše o semináři zde:

Feng Ren Shui - praktický seminář
Praktický seminář Feng Ren Shui

první přednáška z cyklu feng ren shui v městské knihovně

Zveme vás na další pravidelný cyklus Feng Ren Shui přednášek v Městské knihovně v Praze. První přednáška je na téma základní principy Feng Ren Shui. Lístky na přednášku si můžete zakoupit na stránkách knihovny (https://www.mlp.cz/cz/akce/e25324-zakladni-principy-feng-ren-shui/) nebo přímo v pokladně před přednáškou (jen pozor bývá vyprodáno). Těšíme se na vás :).

Seznam všech letošních přednášek najdete ZDE:
Feng Ren Shui - přednášky v Městské knihovně v Praze
Feng Ren Shui – přednášky v Městské knihovně v Praze

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.