PROČ OPTIMISTÉ ŽIJÍ DÉLE

Pokud pracujeme s tím, co nás učí Feng Ren Shui, tak víme, že jsou dvě základní formy všeho: Jang a Jin. Jang vše začíná, Jin vše formuje.

Feng Ren Shui - po čem ženy touží
Feng Ren Shui – optimismus = Jang

Vše je celek – tedy i náš život. Ten se díky energiím Jang a Jin dělí na dvě základní poloviny: aktivní/stoupající a pasivní/klesající. Pokud ve svém životě více využíváme jangové energie, jsme v cyklu v jeho stoupající fázi. Naopak, jsme-li více naladěni na jinové energie, pak jsme v cyklu v jeho klesající fázi.

Víme tak, že vše, co je jangové, podporuje růst, rozvoj a vede k celkovému naplnění (tedy i tomu, čemu říkáme štěstí). Naopak, vše, co je jinové vede k poklesu a ukončení. Nelze říci, která z těchto energií je dobrá a která špatná. Každá má svoji roli, funkci a něčemu slouží. Obě fáze jsou tak v našem životě velmi důležité.

Pokud tedy chceme něco iniciovat, začínat, podporovat, budovat, pak potřebujeme ve svém životě vytvořit jangové prostředí. Když chceme něco zpracovat, uložit, uchovat, nebo chránit, musíme vytvořit jinové podmínky. Pokud tedy chceme např. vydělávat peníze, je důležité si vytvořit jangové podmínky. Chceme-li ale peníze uchovat a chránit, pak musíme mít silné jinové podmínky.

A stejně tak to platí i pro nás život, pro naši náladu, pro naše pocity. Když máme dobrou náladu, pak jsme naladěni na jagovou fázi. Ta pak podporuje naši vitalitu, aktivuje naši energii, umožňuje jí lépe proudit a aktivuje naše životní funkce. Když tedy v životě využíváme Jang, posiluje tím svoji vitalitu a můžeme si tak prodloužit i svůj život. Aktivita aktivuje. To je základ životní energie. Jakmile je energie aktivní, posiluje život jako takový.

Máme-li ale špatnou náladu, pak jsme ve fázi jinové energie a ta vede k ukončení. Pokud to stáhneme k našemu životu, znamená to také ukončení našeho života. Pesimismus tak podporuje jinové energie a tím nám může klesat vitalita a chuť do života. To se může promítnout i do délky našeho života.

Jang je „PROČ“ – tj. hlavní motor života. Je-li náš Jang slabý, „drhne“ nám motor. Proto musíme mít stále nějaký důvod proč žít, musíme mít silný smysl života. Čím silnější tento smysl je, tím silnější jangové energie a tím také silnější vitalita a schopnost žít.

Proto je důležité, abyste znali smysl svého života a měli touhu ho naplnit. To vše jsou jangové energie. Ty pak souvisí s dobrou náladou a optimistickým přístupem. Protože když něco chcete, pak vás to motivuje, aktivuje, a to je Jang. V opačném případě vládne Jin – nemáte smysl života, nevíte, co chce, nevíte, proč to chtít, nevíte, pro co žít. Pak se dostanete do jinové fáze, která vždy vede ke konci.

Snažte se tedy být co nejvíce optimisticky naladění. Mějte co nejvíce dobrou náladu a hlavně touhu něčeho dosáhnout. Pak budou ve vašem životě převažovat jangové energie, a ty podporují délku vašeho života.

JAK SI NASTAVIT VŠECHNY OBLASTI ŽIVOTA V ZÁŘÍ SE DOČTETE V NOVÉM HAPPYWEEKU NA ZÁŘÍ

HAPPYWEEK NA ZÁŘÍ - energie Feng Ren Shui pro všechny oblasti života
HAPPYWEEK NA ZÁŘÍ

kurz vision board

Kurz Vision Board
Kurz Vision Board Feng Ren Shui

Naučíme vás správně si stanovit svůj cíl a jak ho dosáhnout pomocí techniky Vision Board. Vše o kurzu zde:

SEMINÁŘ PO ČEM ŽENY TOUŽÍ

Cyklus čtyř prožitkových seminářů Po čem ženy touží  ( pro velký úspěch opakujeme)

Poznejte sami sebe a naplňte touhy ve svých životních rolích jako dcera, žena, matka a manželka.

Vše o semináři zde:

Feng Ren Shui - seminář po čem ženy touží
Feng Ren Shui – seminář po čem ženy touží

vaříme podle ročních období a pěti elementů

Feng Shui v kuchyni, zdravé a vědomé stravování, region/sezona, bylinky pro zdraví po celý rok. Vše o semináři zde:

Feng Ren Shui - načíme vás vařit podle ročních obodbí a pěti elementů
Feng Ren Shui – vaření podle ročních období a pěti elementů

TŘETÍ přednáška z cyklu feng ren shui v městské knihovně

Zveme vás na další pravidelný cyklus Feng Ren Shui přednášek v Městské knihovně v Praze. Třetí přednáška je na téma energie času podle Feng Ren Shui. Lístky na přednášku si můžete zakoupit na stránkách knihovny (https://www.mlp.cz/cz/akce/e25326-feng-ren-shui-energie-casu/ ) nebo přímo v pokladně před přednáškou. Těšíme se na vás :).

Čas je Jang a Jang = funkce. Zajišťuje tedy fungování i vašeho zdraví.
Seznam všech letošních přednášek najdete ZDE:
Feng Ren Shui - přednášky v Městské knihovně v Praze
Feng Ren Shui – přednášky v Městské knihovně v Praze

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.