JÍTE Z PLASTU? POZOR NA ZDRAVÍ!

Jídlo je jedním z nejdůležitějších zdrojů naší energie. Ne nadarmo se říká: jste to, co jíte. Nejde ale jen o to CO jíme, ale také o to JAK jíme. Říkáme tomu kultura stolování. Z dětství si pamatuji, že když jsem se chtěl rychle najíst, abych mohl pak něco dělat, rodiče i prarodiče mi vždy říkali: „Dej si to na talíř a sedni si k tomu.“ Samozřejmě v té době neměli ani potuchu o tom, že existuje něco jako Feng Ren Shui a přesto se často touto moudrostí řídili. I to je důkaz toho, že Feng Ren Shui není nic „vymyšleného“, ale že je to moudrost pro kvalitní život.

Kvalitnímu jídlu musí odpovídat i kvalitní servírování

Moderní doba nám však kulturu stolování značně snížila a tím nám ničí i kvalitu života. Mnoho lidí tak často jí a pije ve spěchu, při chůzi odněkud někam (často v rychlém tempu) a z různých druhů plastů. Dokonce se to stalo módním trendem. Tento trend přichází často z Ameriky, která bohužel nemá žádné kulturní zázemí díky své velmi krátké historii. Bohužel se tak nacházíme v situaci, kdy nám kulturu (i stolování) „diktuje“ země, která má kulturu nejméně zakořeněnou. Takže jíst z plastu se stalo jen módou, která ale nemá žádné kulturní kořeny, tedy nám nedává žádnou energii.

Budete raději jíst z porcelánu, nebo z papíru či plastu?

Každý den tak vidíte mnoho lidí, jak si „vychutnávají“ své hamburgery, pizzy, bagety atd. z plastových obalů. Pijí své latté, cappuccino, či espresso z plastových kelímků, hrdě si je nesou v jedné ruce, zatímco na druhé ruce jim visí drahá kabelka od drahých značek. A nejlepší paradox je v tom, že za tu levnou „hnědou“ břečku v laciném plastovém kelímku zaplatí i více než dvakrát tolik než za dobrou kávu v hezké kavárně v příjemném prostředí s obsluhou atd. a to vše je v ceně této kávy. Takže si koupí za vyšší cenu horší nápoj, v nejhorším balení, bez obsluhy a ještě u toho běží někam pryč, takže si „nekoupí“ ani to hezké prostředí. Jen když se na to podíváte „ekonomicky“, tak je to obrovský nesmysl (tolik peněz za téměř žádnou muziku 😊).

Která káva bude lepší? Z porcelánového hrnku, či plastového kelímku?

Když pomineme, že tato kultura konzumace je opravdu na nejnižší úrovni (jako když přijdete ve vytahaném svetru do vídeňské Opery), a že nám kultura nic neříká a že prostě plastový kelímek nelze srovnat s krásným porcelánem či sklem, musíme mít na mysli alespoň naše zdraví. Nemusíte být experti na chemii, aby vám došlo, že když plast zahřejete, tak se z něj něco bude určitě uvolňovat. A protože v tom plastu máte své jídlo či nápoj, bude se to uvolňovat přímo do toho, co právě konzumujete. Mňamka, že? 😊

Nechci spekulovat o spojení tohoto typu stravování a obrovského nárůstu fatálních nemocí, které se projevují již u velmi mladých lidí. Ale je jasné, že životní styl dnešní doby, kam patří i přemíra konzumace z plastů, je příčinou těchto nemocí. A protože tímto stylem žijí nejvíce mladí lidé (protože je to trend, móda, rodiče je nechají, či dokonce je v tom podporují – proč by přeci nevzali děti někam do fast foodu), jsou tyto nemoci u mladých lidí na alarmujícím vzestupu.

Takže pochutnávání si na jídle v různých „fast foodech“ dramaticky snížil kvalitu našeho života i zdraví. Jíst z plastového tácku, z plastového talíře, s plastovým příborem a pít z plastových kelímků s plastovými brčky je opravdu velmi nebezpečné. O to víc, že mnozí si při tom ještě připadají „cool“ a jak jsou „in“. Být ale „in“ s plastovým kelímkem oproti pochutnávání si na kávě z kvalitního porcelánu je trošku na hlavu. Někteří mohou namítnout, že pijí kávu z papírových kelímků, že plast nepoužívají. Již jako malé dítě jsem věděl, že pokud namočím papír, tak určitě vodu neudrží. Takže i když může být papír základní surovinou při výrobě těchto kelímků, jsou v něm další příměsi, díky kterým se papír nepromočí. A i tato příměs se vám pak uvolňuje do toho, co pijete. Takže opět chemie.

Myslíte, že plastový kelímek je opravdu ten nejlepší módní doplněk? Máte snad i své perly z plastu?

Pokud chcete mít kvalitní život, mít kvalitní zdraví, musíte mít také kvalitní zdroje energie. Musíte jíst kvalitní jídlo. Ale nejde jen o to CO, ale stejně důležité i JAK. A vězte, že být „cool“ s plastovým kelímkem s nic moc kávou za 80 Kč a běžet s ní na metro není „cool“, ale spíš hloupost. Pokud můžete, zajděte si raději na kávu do příjemného prostředí, vychutnejte si ji z kvalitního a hezkého porcelánu a užijte si nejen kávu samotnou, ale celou tu příjemnou chvilku.

nový happyweek na listopad zde:

Nastavte si správně všechny oblasti svého života na listopad. Nový HAPPYWEEK si můžete stáhnout zde:

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na listopad
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na listopad

SEMINÁŘ ROK 2020 A NOVÉ 12-TI LETÍ – pozor:další termín v lednu

Pro velký zájem připravujeme další termíny na 11. – 12. ledna 2020. Přihlaste se co nejdříve, abychom vám mohli rezervovat místo a zaslat podklady k semináři. Těšíme se na vás. Vše o semináři zde:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.