HOJNOST – SÍLA NEBO VYČERPÁNÍ

Lidé se již od nepaměti „honí“ za bohatstvím. Je to logické, pokud si uvědomíme vývoj člověka. „Nadbytek“ (dnes bohatství) znamenal před mnoha tisíci lety schopnost přežití po delší dobu. S nadbytkem tak přicházel pocit jistoty a bezpečí. Lidé věděli, že pokud budou mít dostatek zásob, pak se nemusí bát o svoji budoucnost. Ulovit mamuta tak bylo opravdovým štěstím a celá tlupa byla zabezpečena na dlouhou dobu. Ale ani zde nebyla honba za přebytkem. Lidé nelovili dvacet mamutů najednou. Moc dobře věděli, že to je nebezpečné a zároveň věděli, že nebudou schopni je zpracovat a využít.

Pozor na to, aby vás hojnost nevyčerpala.

Toto v nás přežívá dodnes. Dnes bohatství již nepředstavuje ulovený mamut, ale velikost našeho bankovního konta. Čím větší je, tím větší pocit zabezpečení můžeme mít (ale také nemusíme). A tak se většina lidí stále „pachtí“ za penězi. Bohužel se z toho stal i „oblíbený“ životní styl a my chceme více a více i když nemáme potuchy, co s tím (jako dříve co s ulovenými dvaceti mamuty).

Společnost se ale vyvinula dál a proto i přístup k bohatství se posunul. Žijeme v době, kdy (ve vyspělých zemích) máme všeho dostatek a nemusíme se bát, že zítra zavřou obchody a my nebudeme mít co jíst. Nemusíme si tak dělat zásoby na dlouhou dobu dopředu. Proto bychom s energií bohatství měli pracovat rozhodně moudřeji, než s ní lidé museli pracovat v době ledové.

Poznejte svůj životní potenciál. Objednejte si analýzu své typologie, přirozeného talentu a silných stránek na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479. Vše o typologii ZDE.

My z Feng Ren Shui víme, že bohatství (bohatost života) patří do Gua 4. Princip této energie stojí na dvou zásadních základech: vymezení nebo omezení. To nám říká, že bychom si své bohatství měli správně vymezit, tak abychom to zvládali. Pokud to tak neuděláme, tak nás bude bohatství omezovat. Jinými slovy: nemáme mít ani málo, ani moc. Když máme málo, jsme omezení tím, že nemůžeme dělat vše, co bychom potřebovali, protože k tomu nemáme prostředky. Naopak, pokud něčeho máme příliš, nezvládáme se o to starat a to nás vyčerpává. Proto bychom měli znát svoji „míru“, která vychází z naší typologie: (https://skolafengrenshui.wordpress.com/konzultace/typologie-a-charakter-osobnosti/).

nový happyweek na listopad zde:

Nastavte si správně všechny oblasti svého života na listopad. Nový HAPPYWEEK si můžete stáhnout zde:

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na listopad
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na listopad

SEMINÁŘ ROK 2020 A NOVÉ 12-TI LETÍ – pozor:další termín v lednu

Pro velký zájem připravujeme další termíny na 11. – 12. ledna 2020. Přihlaste se co nejdříve, abychom vám mohli rezervovat místo a zaslat podklady k semináři. Těšíme se na vás. Vše o semináři zde:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.