ČERVEN – SVOJI AKTIVITU ZAMĚŘTE NA SVŮJ LETOŠNÍ CÍL

Možná jste si to ještě plně neuvědomili, ale vcházíme do období, kdy nám budou vládnout nejdelší dny v roce. Slunce bude nejvýš a bude nám dávat energii po mnoho hodin denně. Tuto energii nám nedává jen tak. Je to energie Ohně, nebo-li tzv. nejvyšší Jang. A jak víme, Jang je aktivní energie. Proto nám Feng Ren Shui radí, abychom tuto energii co nejvíce využívali k aktivitám a právě tento měsíc bychom měli jet opravdu naplno.

Díky ohnivým energiím budeme mít velký zdroj energie „zvenčí“ a proto nás aktivní činnosti nebudou tolik vyčerpávat, jako např. v zimních měsících, kdy vládne největší Jin a to je pasivní energie. Pokud víme co všechno znamená Jang a Oheň, pak přesně víme, co bychom měli v tomto měsíci dělat.

Jang chce především proaktivní přístup. Tj. nečekáme, až se něco stane, ale jdeme do všech činností proaktivně a tyto činnosti iniciujeme. Jang a Oheň jsou také hodně spojeny s „duchovní energií“, tj. s našimi pocity a intuicí. Proto bychom se tento měsíc měli co nejvíce řídit tím, co cítíme. Měli bychom být co nejvíce spontánní a vnímaví na všechny impulzy, které sami dostaneme, nebo k nám přijdou zvenčí.

Jang je „CO“. Tj. určuje, co se má dít. Proto všechny nápady a pocity, které budeme mít bychom se měli snažit realizovat. A nezapomínejme na to, že Jang ani Oheň příliš „nepřemýšlí“. Prostě věříme svým pocitům a těmi se řídíme. Jang je energie Nebes a Oheň nám umožňuje se s energií Nebes spojit. A my víme, že Nebesa nám dávají vedení. Proto bychom se jimi měli nechat vést. Proto se můžeme vydat na cestu, aniž bychom přesně věděli, jak na té cestě budeme pokračovat dál. Jak se říká: vydej se na cestu, udělej první krok a zjeví se ti další. A podobně bychom měli využívat energie června.

K silnému Jangu a Ohni se navíc přidá ještě vládce měsíce června a to je Kůň. Ani ten nepotřebuje příliš přemýšlet a spontánně si užívá své svobody. Kůň je zvíře, které potřebuje volnost. Nemá rádo přílišné svazování a omezování. A proto i my bychom se v tomto měsíci měli cítit co nejvíce uvolněně a nehledět příliš na omezení a hlavně si tato omezení zbytečně v červnu sami nevytvářet. Dovolte si vše, co můžete a užijte si to naplno.

Ale pokud jste správně využili energie května, kterému vládl Had, pak svoji cestu máte jasně danou. Neboť Had je, jak víme, stratég a ten právě má vymyslet, jak se k cíli dostat. Tuto cestu pak má předat dalšímu vládci v červnu, což je Kůň, a ten se má jen volně rozeběhnout a k cíli dorazit co nejrychleji. Ve zvěrokruhu je Kůň právě to nejrychlejší zvíře. A cestou se nemá zdržovat zbytečným přemýšlením, jestli má zahnout doprava, nebo doleva. Prostě běží, kam mu Had ukázal.

Pozor ale na splašené Koně. Ty se pak řítí hlava nehlava a v tomto svém úprku si pak nemusí všimnout, že cesta končí strmým srázem a jsou schopni si při pádu zlomit vaz. Tato přehnaná energie (která se právě v červnu může objevit) může být proto i nebezpečná. Proto Kůň potřebuje žokeje, někoho, kdo ho vede a drží na předem dané cestě. A tímto žokejem jste vy. Proto se držte plánu, který jste vymysleli za pomoci Hada a využijte Koně k tomu, aby vás co nejrychleji k cíli dovedl.

Jak víme, Oheň dokáže příjemně hřát, ale také může velmi nebezpečně spálit. Proto si dávejte pozor na příliš přehnané aktivity. Tzv. superpozitivita Jangu (tj. vrchol) vede k náhlému zlomu a přináší supernegativitu Jinu (tj. konec). Tyto náhlé zvraty z jednoho extrému jsou velmi nebezpečné. Proto se v tomto měsíci rozhodně vyvarujte všech kumulací Ohňů. Tj. nedělejte více ohnivých aktivit najednou. Neměli byste proto příliš dlouhou dobu trávit na rozpáleném slunci, v poledne, kdy je Oheň nejsilnější raději využijte stínu, hodně pijte a ochlazujte svůj organizmus (ale ne ledové nápoje), negrilujte na přímém slunci a nepijte alkohol, když je velké horko. To vše může vést k velkým extrémům, které by mohli vaši energii zničit.

HAPPYWEEK NA ČERVEN 2020

HAPPYWEEK – červen 2020

nová škola feng ren shui

Přihlaste se včas do nové školy Feng Ren Shui. Přihlášky na jirka@byu.cz. Vše o škole ZDE.

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.