ROK 2020 I ROK 2021 POTVRZUJÍ: POTŘEBUJEME MÍT OPRAVDU SILNOU ENERGII

Zdraví je velkým tématem nové doby. Rok 2020 nám jasně ukázal, jak je důležité se o své zdraví starat, abychom nebyli ohroženi různými vlivy, které na nás působí (viry, bakterie, oslabení organismu atd.) a rok 2021 v tom bude pokračovat. Již velmi stará Vnitřní kniha Žlutého císaře (základní kniha Tradiční čínské medicíny) říká, že se máme starat o zdraví, aby nebylo nemocí. Aby vaše energie byla schopna odolávat všem vlivům, musí být silnější než energie těchto vlivů. Proto je síla naší energie velmi důležitá.

Feng Ren Shui - červenec pravidla
Náš organismus musí být silný, aby ho nic neohrozilo

A proto, aby naše zdraví bylo opravdu pevné, musíme mít velmi silnou energii. Síla naší energie je dána podmínkami, ve kterých žijeme a jakým životním stylem žijeme. Kvalita našich životních podmínek je tak přímo úměrná s kvalitou a silou naší energie a tím i našeho pevného zdraví. V Tradiční čínské medicíně stejně tak jako ve Feng Ren Shui se říká, že i z poškozeného semínka může ve správných podmínkách vyrůst silný a bohatý strom, kdežto zdravé semínko ve špatných podmínkách může uhynout. A právě takovým semínkem jsme i my, lidé.

Základem pro kvalitní životní podmínky je životní rovnováha. Tu bychom si měli v životě nastavit a stále ji udržovat. Musíme se tak vyhýbat všem větším extrémům, které rovnováhu ničí. Každý extrém je pro náš organismus vyčerpávající – jak po psychické tak i fyzické stránce.

Dále si musíme uvědomit, že životní podmínky nejsou stejné pro každého z nás. Každý člověk je jedinečný, a proto si musí vytvořit ty nejlepší podmínky pro své jedinečné energie. Abychom si mohli nastavit své osobní životní podmínky, musíme nejprve znát svoji energii (tu máme každý jinou). V poznání naší energie nám pomůže typologie Feng Ren Shui. Ta nám velmi přesně určí typ naší energie, její vlastnosti a ukáže nám, jaké podmínky jsou pro naši energii nejlepší.

Jakmile známe svoji energii, můžeme dále využívat nástrojů Feng Ren Shui pro nastavení životních podmínek tak, abychom dosáhli své vlastní životní rovnováhy. Zde umíme využít znalostí práce s energií Jin a Jang, energií tzv. pěti proměnných fází (Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda), energií zvířat (zvěrokruh a tzv. nebeská znamení), energií času a prostoru atd.. Naše životní podmínky ovlivňuje devět důležitých oblastí našeho života, které si musíme správně nastavit právě pomocí těchto různých nástrojů:

  1. Osobní oblast – moje JÁ – být sám sebou, žít podle vlastních energií
  2. Životní cesta – co mám v životě dělat, jaké je moje povolání, jaké talenty a schopnosti mám a jak je mám v životě využívat, abych naplnil svůj život správně a bez vyčerpání energie
  3. Životní cíl, vize – čeho chci v životě dosáhnout, životní naplnění, smysl mého života
  4. Vztahy – tzv. bipolární vztahy mezi dvěma lidmi – osobní, ale i profesní atd. Jací lidé mohou být našimi partnery na naší životní cestě.
  5. Rodina a mé kořeny – zdroje mé energie, na které mám navazovat
  6. Bohatost a potenciál mého života – jak „velký a bohatý“ můj život má být
  7. Hodnoty a pravidla – jak mám v životě fungovat, čím se řídit, abych vše zvládal bez vyčerpání energie
  8. Nastavení budoucnosti – co nového do života potřebuji k tomu, abych se na své cestě dostal ke svému cíli a naplnil tak smysl svého života
  9. Zázemí – domov, prostředí, ve kterém žiji, pracuji, tvořím atd.

Všechny tyto oblasti života mají vytvářet naši životní rovnováhu. O tyto oblasti se musíme neustále starat, aby nedošlo k jejich oslabení či naopak přílišnému posílení na úkor ostatních oblastí. Tím by byla rovnováha narušena.

Škola Feng Ren Shui je tak „školou života“. Jak se říká ve Feng Ren Shui, ale také v Tradiční čínské medicíně: je to umění „pěstování“ života. Více o Škole FRS ZDE.

Ano, o svůj život se musíme umět starat. Stejně tak, jako se staráme o zasazenou zeleninu, pokud chceme sklidit bohatou a kvalitní úrodu. Přírodní zákony nám umožňují toto vše naplnit. Máme být silní a odolní. Máme umět využívat všech darů tzv. Nebes (vesmír a jeho vliv na naši planetu) a Země (příroda a její plody). Nebesa nás obdarovala dary jako je náš talent, silné stránky a schopnosti. Země nám zase dodává energii, živí nás. Pokud toho umíme správně využít, pak jsme opravdu silní a tak odolní, že naše zdraví je pevné a nezlomné. Dokážeme pak cokoliv, co v životě chceme nebo potřebujeme a to bez zbytečného úsilí a vyčerpání.

Bez silné energie nemůžeme žít kvalitní život. Příroda slabé nepodporuje a má tendenci se slabého zbavit. Naopak, silné jedince podporuje a posiluje jejich sílu. Proto silná energie je tak důležitá pro naše pevné zdraví a dlouhověkost.

Naučte se „pěstovat“ svůj život. Poznejte svoji energii a naučte se vytvářet si ty nejlepší podmínky pro svůj kvalitní, zdravý a dlouhý život.

Osobní konzultaci (možné i on-line přes Skype apod.) si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

Nový HAPPYWEEK zde: 2021.01.01.-happyweek-leden-268Stáhnout

ŠKOLA FENG REN SHUI – vše o studiu zde:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit přihlašovací formulář na stránce Školy Feng Ren Shui ZDE

přípravný seminář na rok 2021

Všichni víme, že rok 2020 není vůbec jednoduchý. I proto jsme se na něj připravovali již od října 2019. Stejně tak se musíme připravit na rok 2021, který nám velkou úlevu asi nepřinese. Připravili jsme pro vás opět přípravný seminář. Vše o semináři zde:

SEMINÁŘ: PODNIKÁNÍ A KARIÉRA 2021

Jak co nejlépe využít energie roku 2021 pro své podnikání a kariéru se naučíte v tomto semináři. Rok 2021 nám přináší mnoho nových příležitostí, které budeme potřebovat využít pro nadcházející novou dobu. Využijte sílu a mohutnou energii Kovového buvola ve svém podnikání a kariéře. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo 602 556. Vše o semináři ZDE:

kurz vision board

Feng Ren Shui nám nabízí mnoho velmi praktických nástrojů, jak bez zbytečného úsilí a vyčerpání dosáhnout svých vizí, snů a cílů. Jedním z účinných nástrojů je Vision board. Jak si ho správně nastavit a využít ho pro své cíle se naučíte v tomto kurzu.

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.