proč může být dokonalost nebezpečná

Všichni víme, že dokonalost neexistuje a ani existovat nemá. Dokonalost by znamenala, že již není třeba cokoliv měnit, že může vše již zůstat tak jak to je. Nastalo by pevné status quo. Ve Škole Feng Ren Shui se o tom učíme v semínářích Knihy proměn Yi Jing (I Ťing), kde nám toto jasně říkají poslední dva hexagramy (hexagram 63 Ukončení a hexagram 64 Nedokončení).

My ale víme, že v námi známém vesmíru se vše neustále pohybuje. Nic není v klidu. Každá buňka, každý atom, každý elektron, každá částice je neustále v pohybu. Jakmile se zastaví, odumírá. Zastavení je tedy smrt. Proto se dokonalosti nikdy nedobereme, vesmír nám to neumožní. Znamenalo by to konečný zánik všeho.

I Kniha proměn Yi Jing (I Ťing), kterou studujeme ve Škole Feng Ren Shui nám říká to samé. Již jen název Kniha PROMĚN jasně ukazuje, že jde vždy o změnu. V této knize je 64 hexagramů, které nám popisují různé proměny a k čemu tyto proměny vedou. Proto je Kniha proměn používána jako orákulum k věštění. Dokáže podle pohybu změny určit, k čemu daná změna povede. 63. hexagramem této knihy je hexagram s názvem Ukončení. Zde jsou všechny energie nataveny dokonale tak, jak mají být. Ukončení nám tedy říká: konec je tehdy, kdy je vše tak, jak má být, vše je dokonalé. Ale protože by to znamenalo zánik, není tento hexagram poslední. Po něm následuje hexagram číslo 64 – Nedokončení. A v tomto hexagramu je všechno špatně, totální chaos, zmatek. A ten nám říká: zase je co napravovat, je potřeba udělat další změny.

Had, který nám v květnu vládne, tíhne k dokonalosti a proto můžeme mít i my tendence v květnu usilovat o dokonalost. To může vyvolávat silné pocity nespokojenosti, které nás budou tlačit do toho, abychom vše dokola upravovali, zlepšovali apod. Ale to nás bude brzdit. Francouzi říkají: „Lepší je nepřítelem dobrého.“ Pokud se vám tedy podaří nastavit vše tak, aby to dobře fungovalo a vedlo vás to k cíli, pak se nesnažte to stále více a více zlepšovat. Jděte dál. Začněte pracovat na dalších změnách.

PŘIHLASTE SE NA KURZ PARTNERSKÉ VZTAHY: KVĚTEN – MĚSÍC LÁSKY

PŘIHLASTE SE NA WORKSHOP: ČAS = PENÍZE

Chcete vytvořit energie bytu, domu či pracovního prostředí podle principů Feng Ren Shui? Kontaktujte nás na skolafrs@gmail.com nebo 736 199 717 nebo pomocího tohoto formuláře:

NOVÝ HAPPYWEEK NA KVĚTEN

STUDUJTE ŠKOLU FENG REN SHUI

VŠE O STUDIU ŠKOLY FENG REN SHUI ZDE

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 0x0ss-5.jpg.
Typologie osobnosti člověka

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 0x0ss-1.jpg.
Jak bude fungovat vzat s určitým člověkem

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-6.png.

Stáhněte si typologii zde na Google Play
Image result for app store
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.