JAK PŘIJÍT KE ŠTĚSTÍ

Ke štěstí vede cesta, na kterou se musíte sami vydat. Štěstí tak není něco, co se stane. Štěstí si musíte sami vytvořit. Štěstí je výsledkem vaší aktivity.

cesta

Pár tipů, jak se na cestu ke štěstí vydat:

Musíte jasně vědět, co pro vás štěstí znamená. Musíte mít jasnou představu, obrázek toho, co pro vás štěstí je. Čím je obrázek detailnější, tím lépe si dokážete k němu najít cestu. Využijte k posílení cíle také svého prostoru doma, v kanceláři apod. V tomto ohledu je mocným nástrojem Feng Shui.

Jakmile si stanovíte cíl, vyjeví se vám i cesta, jak se k cíli dostat. Cíl bývá často vzdálený a proto cesta může být dlouhá. To často vede k tomu, že člověk na této cestě ztratí trpělivost a své štěstí vzdá dříve, než se k němu dostane. Je to tím, že lidé jsou většinou velmi netrpěliví a potřebují mít pocit, že se někam posunují.

milestone

K tomu je potřeba si vytvořit tzv. milníky na cestě k cíli. Milníky jsou velmi příjemné. Jsou to jakési „subcíle“, tj. menší cíle na vaší cestě. Těchto milníků dosáhnete nejen snáze, ale také dříve. A tak můžete mít častěji pocit, že se vám daří něčeho dosáhnout a posilujete si tak svůj pocit štěstí již na cestě. Tuto taktiku využívají např. horolezci, když se vydávají na těžký vrchol. Dojít na vrchol trvá často několik dnů či týdnů. Čekat tak dlouho na úspěch je demotivující. Proto si stanoví několik stanovišť či táborů, které postupně na cestě k cíli dosahují a tím mohou oslavovat menší vítězství každý den.

Pro každý milník si vytvořte detailní seznam všeho, co musíte udělat, abyste k milníku došli. Seznam musí být písemný. Je to velmi praktický nástroj. Pokaždé, když něco ze seznamu uděláte, tak si to řádně odškrtněte, jako SPLNĚNO. Věnujte tomu pozornost, udělejte to vědomě, abyste si uvědomili, že jste něco zvládli a tím se posunuli blíže ke svému cíli.

to-do-list-11-4

Při dosažení každého milníku musíte prožít pocit úspěchu. Je dobré takové dosažení milníku oslavit, ohlásit. Je velmi povzbuzující, když si tohoto úspěchu všimne právě vaše okolí a nějakým způsobem vás ocení. To vám dodá další energii pro cestu za dalším milníkem.

Každá cesta musí mít jasný začátek, start a jasný konec, cíl. Nesmíte být nikdy na pochybách, jestli jste se již na cestu vydali či jestli jste již cíle dosáhli. Musí to být jasné i vašemu okolí. Když víte, že je vaše úsilí sledováno i vaším okolím, je to další „pobídka“ k většímu úsilí.

Celebration

A to nejlepší na konec: ODMĚNA A OSLAVA. Po každém dosažení cíle, přijměte odměnu a zorganizujte oslavu a to tak, aby to bylo přiměřené velikosti dosaženého cíle. Nikdy na tento krok nezapomínejte. Je to velmi důležité pro posílení vaší vlastní energie, sebevědomí a také energie pro splnění nových cílů.

Přejeme vám na vaší cestě HODNĚ ŠTĚSTÍ 🙂

http://www.akademiestesti.webs.com

http://www.cernakinteriordesign.webs.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.