ŘÍJEN – POSILUJTE VZÁJEMNÉ VZTAHY V RODINĚ

Jak víte, pes je zvíře, jehož přirozenou formou společenství je smečka. Z hlediska energií člověka je právě rodina tím, co je smečka pro psy. Existuje zde jedno krásné rčení: Jedinec je oslaben, ale smečka žije dál.

Rodina funguje, pokud fungují vzájemné vztahy mezi jejími členy.

Před zimou se všichni tvorové snaží vytvořit takové prostředí, které jim poskytne jistotu přežití. Jedinec, který je sám, moc dobře ví, že jeho síly nemusí stačit k tomu, aby nepříznivé období chladu a nedostatku zdrojů energie, přežil. A protože i člověk je jen a jen dílkem přírody, je i pro nás přirozené, že (ať již vědomě, či podvědomě) hledáme možnosti opory právě pro nadcházející zimní období. Nejpřirozenějším zdrojem energie člověka je jeho rodina. Bohužel je to právě rodina, která v moderní době prochází jednou z největších krizí. Její síla je tak velmi oslabena. Dokonce se v mnoha případech stává, že nefungující rodina je více zdrojem vyčerpání, než zdrojem energie. Pokud to tak ve svém životě máte i vy, pak jedinou možnou radou je – změňte to a pracujte na tom, aby vaše rodina fungovala co nejlépe. Vy ostatní, kteří máte funkční rodinu, využijte její energii co nejvíce. Jak víte, smečka vždy drží pohromadě. Má ale také jasnou strukturu a hierarchii. Stejně tak by měla fungovat i rodina. Rodině by měla „vládnout“ hlava rodiny a každý člen rodiny by měl mít jasnou funkci, jak k fungování rodiny bude přispívat.

Related image

V rodině by měl mít každý své místo a zodpovědnost. Pravidla drží rodinu pohromadě.

Stejně jako jsou pro vztah důležitá pravidla, rozdělení zodpovědnosti, je u rodiny důležitá energie vztahu. Ta nám říká, že pro dobře fungující rodinu je důležité, aby dobře fungovaly vztahy mezi jednotlivým členy rodiny. Pokud jsou vztahy mezi některými členy rodiny narušeny, budou pomalu ale jistě narušovat energii celé rodiny a ta se postupně začne rozkládat. Podobně, jako jedno jediné nahnilé jablko způsobí, že shnije celá úroda. Pokud tomu tak je i ve vaší rodině, pokuste se k nápravě využít právě energii října. Pokuste se urovnat všechny spory a ukončit negativní energii konfliktů v rodině.

Related image

Sílu a soudržnost rodiny velmi dobře podpoří společné pravidelné rodinné jídlo.

 

Sílu rodiny v říjnu čerpejte pomocí setkávání. Ideální je scházet se s jednotlivými členy rodiny a ukázat jim vaši podporu, zájem a to, že jste tu pro ně. Pokud potřebujete s něčím pomoct, využijte k tomu členy své rodiny (energie nápomocných přátel). Čím lepší vztahy s jednotlivými členy rodiny v říjnu budete mít, tím i větší sílu bude mít celá rodina. Díky této síle se nikdy nemusíte obávat o svoji vlastní budoucnosti, protože budete vědět, že rodina vám vždy pomůže.

VYUŽIJTE NAŠI NABÍDKU STUDENTSKÉHO ASTROTYPU PRO SVÉ DĚTI

Vybíráte letos tu správnou střední či vysokou školu? Pokud chcete rozvíjet přirozený talent svých dětí, Studentský Astrotyp vám pomůže. Více ZDE:

Výběr školy musí odpovídat přirozenému talentu dítěte.

VÍCE V ŘÍJNOVÉM HAPPYWEEKu:

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.