ŠKOLA FRS – KRUH ENERGIÍ

základem školy feng ren shui je nauka o působení energií

Jak víme, vše je energie. Proto i my, každý člověk, jsme určitou formou energie. Různé formy energií se mohou navzájem podporovat, posilovat, nebo naopak vyčerpávat. Proto je ve Škole Feng Ren Shui kladen tak velký důraz na znalost vlastních energií, tzv. typologie osobnosti Feng Ren Shui.

Energie se vyvíjí v cyklech a prochází různými fázemi. Každá fáze pak má dané formy. Tyto fáze známe např. jako sezony v rámci roku, nebo části dne (ráno, odpoledne atd.) nebo období života člověka (dětství, puberta, stáří atd.). Každá fáze je tak vhodná pro určitou aktivitu, kterou podporuje a posiluje. V přírodě je např. sezona jara spojena s růstem a rozvojem všeho nového, je to začátek. Podzim je naopak vhodný pro sklízení plodů a jejich zpracování a vede k ukončování.

Ve Škole Feng Ren Shui pracujeme s tzv. Kruhem energií. Tento kruh obsahuje všechny fáze vývoje energie. Studujeme tyto fáze a vzájemné působení těchto fází jak z hlediska času, tak z hlediska člověka i prostoru. Učíme se všechny souvislosti těchto vlivů. Porozumění těmto fázím nám pak umožňuje využívat ty formy energie, které jsou pro nás vhodné a příznivé. Ale nejen pro nás samotné, ale také pro všechny naše činnosti a aktivity. Vím tak kdy a kde je vhodné studovat, kdy a kde je vhodné pracovat kreativně apod.

Kruh energií nám tak dává velké množství informací, které nám ukazují ty nejvhodnější podmínky pro různé činnosti, období života, naše zdraví a celkovou kvalitu života.

Kruh energií nám nedává jen informace, ale ukazuje nám také vývoj do budoucnosti. Tyto znalosti jsou pak detailně zapsány v Knize proměn – I Ťing, kterou se naučíte používat právě v naší Škole Feng Ren Shui. Tato kniha popisuje změny, které probíhají v různých situacích. Pokud tedy plánujeme nějakou činnost (např. založení nové firmy, navázání vztahu s partnerem, začátek nového projektu atd.) Kniha proměn nám ukáže, jak se daná aktivita bude vyvíjet a jaké podmínky budeme muset vytvořit, abychom dosáhli svého cíle.

Kruh energií obsahuje informace jak o energiích času, tak i o energiích člověka a prostoru. Díky znalosti působení času umíme předpovídat např. jak budou energie působit v daný rok, měsíc nebo den. A protože umíme s těmito energiemi pracovat, víme, jak se na daný rok či měsíc dobře připravit, aby nás energie nevyčerpaly, ale naopak, abychom jich mohli co nejlépe využít pro svůj prospěch. Jasným důkazem toho je právě tento poměrně složitý rok 2020.

Energie člověka nás pak učí, jak pečovat o naše zdraví. Naše tělo i psychika je silně ovlivněna různými fázemi energií. Např. víme, že existují tzv. „orgánové hodiny“, které nám ukazují ve kterou dobu je důležité věnovat pozornost danému orgánu. Např. víme, že ráno mezi pátou a sedmou hodinou je aktivní tlusté střevo. Je to tedy ideální hodina pro vylučování z těla všeho, co mu již neslouží. Mezi sedmou a devátou hodinou ráno je aktivní žaludek a proto je to dobrá doba pro teplou snídani. A tak bychom samozřejmě mohli pokračovat u všech důležitých orgánech našeho těla.

Kruh energií nám také ukáže, jaké typy prostorů jsou vhodné pro nás, náš život či různé činnosti. Jiný prostor bude potřeba např. pro studium a jiný prostor pro kreativní práci apod. A protože Kruh energií nám ukazuje vzájemné působení času, člověka a prostoru, tak víme, že daný prostor se bude měnit v čase. Jinak se budeme cítit v daném prostoru ráno a jinak večer. I podle těchto souvislostí pak víme, jaký prostor si vybrat v daný čas pro požadovanou činnost.

Kruh energií je tak velmi účinným nástrojem pro výběr a nastavení našeho domova, pracovního prostředí a dalších míst, kde trávíme svůj čas.

Bez nadsázky tak můžeme říct, že Kruh energií nám dává všechny informace pro náš život. Ukazuje nám, jaké jsou nejlepší podmínky pro dané činnosti, kdy a kde co máme dělat, jak dlouho atd. Kruh energií je tak velmi praktickým nástrojem pro náš život i všechny činnosti.

Díky Kruhu energií si můžeme v životě nastavit životní rovnováhu, která je základem pro zdravý, bohatý a naplněný dlouhý život. Studium Kruhu energií je velmi důležité pro kvalitu našeho života. Díky němu porozumíme zákonitostem života a jak jich využívat pro lepší kvalitu života.

Studiu Kruhu energií se můžete věnovat na naší Škole Feng Ren Shui, která začíná již toto září. Vše o škole a studiu se dozvíte ZDE:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit tento formulář:

seminář: 6 kroků k posílení vaší energie

Rok 2020 je opravdu těžký. A energie druhé poloviny roku mohou být ještě složitější. Proto se musíme dobře připravit, posílit svoji energii, abychom vše zvládli ve zdraví a bez problémů. Naučíme vás 6 základních kroků, jak svoji energii můžete posílit. Vše o semináři ZDE:

FENG REN SHUI - PROGRAM POSILOVÁNÍ ENERGIE A ODOLNOSTI
FENG REN SHUI – PROGRAM POSILOVÁNÍ ENERGIE A ODOLNOSTI

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.