ZÁKLADY ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA

Vše kolem nás – v přírodě, ve vesmíru – se řídí danými zákony. Pokud se těmito zákony řídíte, pak vše funguje jak má a váš život se ubírá tím správným směrem. Pokud tyto zákony nedodržujete, dostáváte se s nimi do konfliktu, musíte s nimi bojovat a váš život se stává těžkým, složitým a nešťastným. A tak jako vše podléhá svým zákonům, má i šťastný život svá daná pravidla.

Základem šťastného života jsou tzv. tři základní pilíře štěstí:

 1. Životní rovnováha
 2. Životní růst
 3. Životní naplnění

Pokud ve svém životě budujete všechny tři pilíře, stává se váš život automaticky šťastným, neboť štěstí v životě „roste“ právě díky těmto pilířům. Chybí-li vám v životě byť i jen jeden pilíř, nemůžete prožívat štěstí ve svém životě.

happy lady

Prvním pilířem je rovnováha. Ta je prvním pilířem z toho důvodu, že bez tohoto pilíře nelze úspěšně budovat další dva – růst a naplnění. Životní rovnováha je tak skutečným klíčem k životnímu štěstí. Pokud se vám podaří vybudovat si životní rovnováhu, pak budování ostatních dvou pilířů je poměrně snadné. Díky pevné rovnováze můžete dlouhodobě a stabilně růst. Rovnováha je také základním předpokladem toho, že budete zažívat naplnění ve všech důležitých oblastech života:

 1. Poznání sebe sama – Astrotyp
 2. Povolání – kariéra, podnikání
 3. Vztahy
 4. Rodina
 5. Bohatství
 6. Hodnoty a pravidla
 7. Budoucnost – příliv nového do života
 8. Domov
 9. Dosažení vizí, snů a cílů

Pokud tedy chcete prožívat skutečné životní štěstí, musíte začít s budováním životní rovnováhy. Bez ní je život velmi složitý, komplikovaný. Většina lidí nemá životní rovnováhu nastavenou. Proto se o životě často říká, že je to řehole, tíha, trest, že je život těžký. Mnoho lidí tak v životě trpí. Je to velká škoda, protože život rozhodně není člověku dán pro to, aby trpěl. Člověk je stejnou součástí přírody, jako všechny ostatní organismy – ať již ze světa fauny či flóry. A žádná bytost není stvořena pro to, aby trpěla. Čím dříve pochopíte důležitost životní rovnováhy, tím dříve začnete být schopni si život skutečně užívat a to ve všech jeho oblastech. Život bude plynout volně a bude vás posouvat tím správným směrem. Umění životní rovnováhy se můžete naučit v naší Akademii štěstí. Můžete využít našich kurzů, přednášek nebo si stáhnout naše video-kurzy a studovat v klidu a pohodlí svého domova. Přehled kurzů najdete na http://www.akademiestesti.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 156 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 156
HAPPYWEEK 156
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.