JAK OKAMŽITĚ ZLEPŠÍTE KVALITU ŽIVOTA

Pár základních kroků, které změní váš život k lepšímu.

změťne si život k lepšímu

Mnoho lidí žije nenaplněný a „nudný“ život. Nepřináší jim pocit štěstí, nemohou realizovat ani svůj talent, ani své sny. Žijí zde dne na den a jejich život tak zaplňují aktivity, které nemají rádi. Pokud mezi ně patříte i vy, pak můžete nyní udělat rychlou změnu. Stačí, když se naučíte aplikovat ve svém životě těchto 5 kroků k okamžité změně:

  1. Začněte vstávat o 30 minut dříve, než jste zvyklí

Ze začátku možná nepocítíte význam této malé změny, ale již po několika dnech zjistíte, že se cítíte daleko lépe. Zmenší se váš denní stres. Díky pouhým 30 minutám získáte daleko více času (alespoň pocitově). Váš den začne pohodově, pomalu, bez žádného ranního časového presu. Začátek dne totiž určuje kvalitu celého dne. Pokud svoji kvalitu života chcete skutečně změnit, postupně vstávejte dříve a dříve. Ideální rytmus vstávání je s východem (nebo těsně po východu) slunce. Navíc vám toto brzké vstávání zlepší i kvalitu spánku, protože budete lépe usínat a postupně si i zvyknete chodit dřív spát. A právě spánek před půlnocí (ideální od 22:00) je nejlepší.

  1. Meditujte a na chvíli si zdřímněte během každého dne

Naučte se krátce meditovat každé ráno a každý večer (nebo později odpoledne). Nemusíte se kvůli tomu učit žádné složité meditační techniky. Jen zaujměte příjemnou polohu, uvolněte tělo a o ničem na pár minut nepřemýšlejte a jen své myšlenky pozorujte. Stačí 10 minut. Pokud jste neklidný typ člověka, pak si předem žádný čas nestanovujte. Prostě meditujte tak dlouho, jak je vám to příjemné. Pokud již po 3 minutách budete mít nutkání meditaci přerušit, udělejte to. Nic se neděje. Pořád je lepší meditovat 3 minuty, než vůbec. Dále se naučit mít po každém obědě krátkou siestu (tzv. šlofíka). Ta by měla trvat 30 minut (minimálně 20 minut). Meditace a siesta vám dodá obrovské množství energie pro celý den. Sníží se tak vaše únava, redukuje stres a zlepšuje se vaše psychická i fyzická kondice.

  1. Odstraňte ze svého života vše, co může ohrozit vaše cíle

Pokud máte momentální cíl zhubnout 5 kilo své váhy a víte, že jste blázen do čokolády, pak se ujistěte, že není žádná čokoláda ve vašem okolí. Toto platí o všech cílech. Odstraňte vše, i to, co je jen „potenciální“ hrozbou.

  1. Velké úkoly si rozdělte do malých „podúkolů

Říkáme tomu tzv. milníky. Každý svůj plán si rozdělte na menší „kousky“. Máte-li např. pětiletý cíl, pak si ho rozdělte na 60 (5 x 12) měsíčních cílů. Každý měsíc se tak zaměřte pouze na daný měsíční cíl. Svého pětiletého cíle pak dosáhnete ani nebudete vědět jak. Každý menší cíl je snadnější, než jeden velký cíl.

  1. Změňte svůj slovník

„Na počátku bylo slovo.“ – takto začíná i samotná Bible. Síla slova, síle jeho tvořivosti je neskutečná. Vaše slova tak tvoří realitu vašeho života. Proto si dávejte pozor na to, co říkáte. Tvoříte tím svůj život.

Chcete se též naučit pracovat s energiemi a využívat je pro zkvalitnění svého života? Vše vás naučíme na našem novém kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu se dozvíte v prezentaci ZDE, nebo na http://www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

inzerát po slevě

MALÁ OCHUTNÁVKA KURZU ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA ZDE:

ochutnávka

Zdroj: HAPPYWEEK 176 – ke čtení a stažení ZDARMA ZDE

 

HAPPYWEEK 176
HAPPYWEEK 176
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.