VYUŽIJTE MĚSÍC DRAKA PRO STANOVENÍ AMBICIÓZNÍCH CÍLŮ

Bez stanovení konkrétních cílů v životě ničeho důležitého nedosáhnete. Měli byste se proto zamyslet, co chcete v životě změnit, čeho byste chtěli docílit, po čem opravdu ze srdce toužíte. Jen málo lidí má ve svém životě nastavené skutečné cíle. Díky tomu životem jen bloudí a nikdy nedosahují skutečného naplnění a pocitu štěstí.

Pro stanovení velkých cílů je nejlepší duben, kdy vládne mocný Drak.

Již v roce 1953 provedla univerzita Yale velký výzkum na svých studentech právě se zaměřením jaký má vliv stanovení cíle na úspěch. Zeptali se studentů, zda-li mají jasný životní cíl. Kladně odpověděla necelá 3% dotázaných. Po 20 letech se zeptali těch samých lidí (bývalých studentů) na jejich životní úspěchy, čeho se jim podařilo dosáhnout. Zjistilo se, že ta 3% studentů, kteří měli jasno o svých cílech, dosáhlo daleko větších úspěchů ve svých životech, měli daleko větší majetky a žili naplněný život. V tom je ta síla cílů. Umožňují vám žít kvalitnější a naplněný život.

Abyste své cíle zvládli, musíte dodržovat určitá pravidla.

Aby vaše cíle skutečně vedly k úspěchu a ke štěstí v životě, měli byste dodržovat pár jednoduchých zásad při jejich stanovování.

1.Napište si je.

  • Nepište je do počítače nebo do svého mobilu. Musíte je napsat na papír. Psaní na papír je totiž proces tvoření a ve své podstatě je to první krok k dosažení vašeho cíle.

2.Mějte naprosto jasno PROČ tohoto cíle chcete dosáhnout.

  • Cíl, který nechápete, nejste si jisti proč ho chcete, takový cíl nemá energii a nikdy ho snadno nedosáhnete. Bude vás jen vyčerpávat a je velká pravděpodobnost, že ho ani nikdy nedosáhnete.

3.Buďte si naprosto jisti – musíte VĚDĚT, že cíle dosáhnete.

  • Váš cíl musí vycházet z vašeho srdce – to je energie Jang, jen ta umí iniciovat funkci, tedy to, že snaha o dosažení vašeho cíle bude fungovat a bude skutečně naplněna. Pokud tento pocit ve svém srdci necítíte, nemůžete tohoto cíle dosáhnout, nebo to není váš cíl a potom jeho dosažení vám nepřinese žádné naplnění, ani pocit štěstí, ale naopak jen vyčerpání.
  • Je úplně v pořádku, že při stanovení cíle nemusíte vůbec vědět, jak ho dosáhnete. Když americký prezident John Kennedy ohlásil, že Amerika přistane na Měsíci, nejen, že on neměl ani tušení, jak bude možné tohoto cíle dosáhnout, ale nevěděli to ani odborníci v NASA. Ale to chtění, to VĚDĚNÍ, že se to MUSÍ podařit bylo tak silnou energií, že bylo jasné, že první na Měsíci bude stopa občana USA. A to samé platí i o vašem cíli. Důležité je vaše rozhodnutí, že cíle dosáhnete. To, jak ho dosáhnete, se bude postupně objevovat na vaší cestě k cíli, jakmile se po ní vydáte.

4.Akce, praxe, opakování

  • Mistři všech umění mají jednu krásnou zásadu: udělej to tisíckrát po sobě a možná se také staneš mistrem.
  • Říká se, že opakování je matka moudrosti a dovednosti. Pokud nedokážete opakovaně dosáhnout stejně dobrého výsledku, nejste na konci své cesty. Máte se stále co učit.
  • K cíli vedou jednotlivé kroky. Ty musíte udělat vy. Sami. Pokud chcete zhubnout 20 kg, nikdo jiný za vás dietu držet nemůže. Chcete-li posílit své svaly, těch 20 kliků denně za vás také nikdo jiný udělat nemůže. A to platí u každého cíle. Nikdo jiný ho za vás nedosáhne. Pokud tedy nebudete aktivní, nebudete vykonávat praktické kroky k dosažení cíle a pokud tyto kroky nebudete pravidelně opakovat, nikdy cíle nedosáhnete.
  • Žádný skutečný virtuóz se nestal geniálním umělcem bez toho, aniž by hodiny a hodiny denně cvičil.
  • Pamatujte si: nepřestávající akce, praxe a neustálé soustředění se jen na jednu věc – váš cíl – to je to, co vás k cíli zaručeně dovede. Zeptejte se Jardy Jágra, ten je toho živoucím důkazem.

Stanovení cílů se také naučíte na našem dalším semináři Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život, který navazuje na naši novou knihu:

Jak máte žít svůj život vám poradí naše nová kniha.

Vše o semináři se dozvíte ZDE, na této stránce. Přihlášky na seminář nám posílejte na dasa@byu.cz nebo se můžete přihlásit telefonicky na 602 556 479. Můžete též vyplnit tento jednoduchý formulář:

 

Vše o semináři se dozvíte na této stránce.

Více HAPPYWEEK 213

 

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.